Екс-заступника голови ЧОДА Савченка звільнили у “підкилимний” спосіб, – адвокат

Олександра Савченка з посади заступника голови Чернігівської облдержадміністрації звільнили у “підкилимний” спосіб: процедура була порушена.

Про це Суспільному сказав його адвокат Олександр Козуб.

17 січня у Чернігівському окружному адмінсуді відбулося засідання у справі про поновлення Олександра Савченка на посаді заступника голови ОДА. За словами його адвоката, є кілька порушень процедури звільнення:

“По-перше, відсутність погодження. По-друге, в нас є сумніви щодо заяви, на якій видано розпорядження щодо звільнення. Тобто відповідну заяву Олександр Павлович не писав, а був підготовлений лише проект. Оскільки сторони не дійшли певного узгодження щодо його звільнення – він, згідно з чинним законодавством, мав би залишатися на посаді або бути звільненим з інших підстав. Якщо сторони не дійшли згоди, то особу було звільнено поза межами його волі, так скажемо, в “підкилимний” спосіб”.

За словами Олександра Савченка, тодішня голова облдержадміністрації Анна Коваленко обговорювала з ним зміну посади ще у березні 2021 року, за 4 місяці до звільнення.

“Мені було, фактично, прямим текстом сказано, що Олександр Павлович ми не маємо ніяких претензій, але ми скоріш з все запропонуємо вам нову посаду. Тому, будь ласка, напишіть чергову заяву”, – сказав Олександр Савченко.

Наступне засідання у справі поновлення на посаді Олександра Савченка відбудеться 18 січня у Чернігівському окружному адмінсуді.

Олександра Савченка звільнили 2 червня 2021 року. За словами адвоката – з його клієнтом цю дату ніхто не погоджував, а подати заяву про порушення його прав роботодавцем Савченко не міг, бо перебував під слідством у справі про шахрайство.

Нагадаємо, 1 червня у Чернігові затримали Олександра Савченка та Романа Кійовського. Останній, за версією ДБР, представлявся керівником готелю «Слов’янський», що знаходиться в Новгород-Сіверському, і за «винагороду» у 160 тисяч доларів гарантував перемогу учаснику торгів з продажу готелю. А гроші призначалися нібито Савченку, який мав забезпечити відсутність конкурентів на онлайн-аукціоні. Їм інкримінували шахрайство в особливо великих розмірах.

Та пізніше виходячи з повідомлення Генеральної прокуратури стало відомо, що Олександру Савченко змінили статтю з ч. 4 ст. 190 КК на ч.2 ст. 15 КК України, що означає замах на шахрайство і передбачає менше покарання, а саме до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перше засідання у справі проти ексзаступника голови ЧОДА Савченка перенесли. В чому причина?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я