Ціна життя: 120 тисяч що три тижні. Історія Марини Шрайф з Понорниччини

120 тисяч що три тижні, саме стільки потрібно чернігівці Марині Шрайф на один курс імунотерапії препаратом Кітруда. Тривалість лікування – щонайменше рік. В фінансовому виразі – це більше мільйона гривень. У жінки 4 стадія раку Лімфома Ходжкіна. Точний діагноз Марині встановили ще у липні 2020 року. Після пройденої хімієтерапії у Марини якийсь час була ремісія, але наприкінці 2021 року знову стався рецидив. 

Марина Шрайф родом з с. Шаболтасівка Новгород-Сіверського району, у Чернігові живе з 2010 року. За фахом – медична сестра. Працювала спочатку у другій міській лікарні м. Чернігова. З виходом у декрет навчилася нарощувати вії та почала підробляти в індустрії краси. З батьком дитини життя не склалося, розбіглись одразу після народження доньки. Нині Марина самостійно виховує 5-річну доньку Кармен.

За півтора роки Марина Шрайф пройшла 10 курсів важкої хіміотерапії. Після першого курсу з’явилося ускладнення – нейропатія третьої стадії. У жінки почали відмовляти спочатку пальці, потім руки, ноги. На другий курс хімії  Марину привели, без сторонньої підтримки вона не могла самостійно ходити. На третій привезли лежачою: ноги відмовили, руки хаотично звисали.

Жінка з жахом пригадує ті часи:

  • Якщо донька вночі стягувала з мене ковдру, я навіть не могла вкритися. Часто падала з ліжка. Мене приставляли до стіни, доки відійдуть – я вже впала. Щодня пила по 20 пігулок. У такому стані прокапали близько 30 крапельниць для лікування нейропатії. Це ті, що окрім хімії. Згодом почала з’являтися позитивна динаміка, додали заняття з реабілітологом. Потроху стали згинатися руки, ноги. В якийсь момент я сама змогла сісти, потім почала ходити опираючись на стіни. Оскільки всі моїї нервові закінчення «спалилися» нейротоксичною хімією, а з ними атрофувалися м’язи, я почала їх розробляти. Спочатку просто згинання-розгинання руки, потім згинання з вагою 200 грам. З часом я змогла тримати паличку, і з нею потрошку ходила всю весну і літо 2021 року. На такий результат навіть не сподівався ніхто з лікарів.

Здавалося б, життя почало налагоджуватися, попри очікування лікарів жінка починає ходити, але влітку її очікує додатковий стрес. Матір Марини, яка допомагала їй в реабілітації, внаслідок нещасного випадку, отримує перелом тазової кістки і на декілька місяців опиняється лежачою:

Марина Шрайф з донечкою та матір’ю
  • Я з милицями, мама лежача, бабуся у віці, на татові господарство і городи. Але виходу не було. Дивилася за нею, з паличкою час від часу їздила с села на маршрутному автобусі до Чернігова на реабілітацію та аналізи. І так декілька місяців. Потім мама почала ходити на милицях. Пам’ятаю, вертаюсь з паличкою з Чернігова, а мама зустрічає без милиць. Каже мені: «я вже залишила, а ти ніяк ще не розпрощаєшся». Наче присоромила мене. Я знайшла сили не опиратися, і почати ходити самостійно. В Чернігів повернулась вже без підтримки. 
  • Та у листопаді 2021 року у жінки стався рецедив. Через нейропатію вибір протоколів хіміотерапії для Марини був обмежений, з тих що не використали залишалась імунотерапія препаратом Кітруда. Так, у 2022 році, в Національному Інституті раку Марині Шрайф призначають цю дороговартісну терапію, на 1 сеанс якої потрібно 120 тисяч гривень. Періодичність терапії – що три тижні, загальна тривалість – не менше року. А це більше мільйона гривень. Даний препарат іноді пацієнти отримують безкоштовно в рамках програми «клінічних випробувань», але в Чернігові такої програми нема. В інших містах, де шукала Марина, набір пацієнтів на таку програму завершено. Жінка у розпачі. На руках 5-річна дитина, з рідних – немолоді батьки, які теж фінансово виснажені хворобою доньки та нещасним випадком з матір’ю Марини. 

З 2020 року на лікування Лімфоми Ходжкіна та наслідків нейропатії Марини Шрайф пішло більше 200 тисяч гривень. Більшість з них – це гроші небайдужих Чернігівців та жителів області, яким Марина щиро вдячна за підтримку. Завдяки цій підтримці її донька не втратила матір, а жінка жила з надією, що все буде добре.

Зараз Марина Шрайф знову потребує нашої допомоги і підтримки, а маленька Кармен мріє про здорову маму. Допомогти можна як препаратом Кітруда, так і грошима:

4441114426196364

Монобанк Марина Шрайф 

5168757364030496

Приватбанк Марина Шрайф

Спілкувалась Ольга Кунтиш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про важливість обстеження та виклики в онкології в інтерв’ю з Валерієм Зубом.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я