Чернігівську «Просвіту» виселяють, а будівлю виставлять на аукціон

Сьогодні, 28 вересня, відбулась постійна комісія з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності Чернігівської обласної ради на якій було прийнято рішення про звільнення чернігівською «Просвітою» будівлі на вулиці Хлібопекарській в Чернігові.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Олександр Шевченко.

«Абсурдність ситуації полягає в тому, що депутати, які входять в комісію, в більшості, за збереження приміщення за “Просвітою” і передачі на 10 років в оренду. Але в боротьбі, як поступити по закону чи по совісті, перемогла позиція управління комунального майна. Тепер приміщення виставлять на комерційний аукціон. Якщо звісно ми дозволимо!», – написав Шевченко.

Довідково: Чернігівське товариство «Просвіта» — громадська організація, заснована 27 грудня 1906 року в місті Чернігів. Перші загальні збори товариства відбулись 27 грудня 1906 у залі Чернігівської міської управи під головуванням І. Л. Шрага, який на той момент очолював українську парламентську громаду при Державній думі. 

З перших днів заснування товариства керівництво приділило увагу організації бібліотеки та читальні для користування членів «Просвіти» та всього населення Чернігівської губернії.

Ще одним напрямом роботи товариства стало влаштування концертів, літературних вечорів та освітніх лекцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 незаконно відчужених будинків бази відпочинку на березі Десни все-таки повернули державі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я