Чернігів на четвертій сходинці рейтингу міст за якістю життя

З’явилася перша загальнодоступна інформація про результати Всеукраїнського муніципального опитування 2021 року. Це опитування, яке проводиться на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) щорічно. Те що в цьому році – вже сьоме. У них грунтовно досліджується задоволеність жителів українських міст якістю життя в них за кількома десятками параметрів. Офіційна презентація цього авторитетного рейтингу ще відбудеться 17 вересня, але сьогодні, 16 вересня, видання “НВ” вже опублікувало цілий ряд його основних показників. Відповідно до опублікованих даних, за показниками цього глобального рейтингу наше місто Чернігів – серед лідерів.

Фото: Павло Мельник.

Найвищий показник задоволеності мешканців тими послугами та комфортом, що забезпечує їм міська влада, у 2021-му отримала Вінниця. Після нього йде Луцьк, чия економіка насичена грошовими переказами трудових мігрантів з Польщі. Далі Івано-Франківськ у якому відбувається істотне зростання зарплат, а за ним Чернігів, що значно покращив свої показники останніми роками.

Повний рейтинг обласних центрів та найбільших міст

 1. Вінниця — 3,6 (загальний індекс якості 22 виміряних послуг, разом взятих, де 1 означає жахливо, 2 — погано, 3 — середньо, 4 — добре, а 5 — відмінно);
 2. Луцьк — 3,3
 3. Івано-Франківськ — 3,3
 4. Чернігів — 3,3
 5. Хмельницький — 3,3
 6. Маріуполь — 3,3
 7. Харків — 3,2
 8. Тернопіль — 3,2
 9. Черкаси — 3,1
 10. Львів — 3,1
 11. Кропивницький — 3,1
 12. Сєвєродонецьк — 3,0
 13. Ужгород — 3,0
 14. Одеса — 3,0
 15. Житомир — 3,0
 16. Рівне — 2,9
 17. Суми — 2,9
 18. Київ — 2,9
 19. Дніпро — 2,9
 20. Запоріжжя — 2,9
 21. Полтава — 2,9
 22. Миколаїв — 2,8
 23. Чернівці — 2,8
 24. Херсон — 2,7

Оцінки Чернігова

 • Тротуари — 3,6
 • Збір сміття — 3,6
 • Транспортна інфрастурктура — 3,2
 • Дороги — 3,5
 • Заклади культури — 3,4
 • Публічні парки та сквери — 4,3
 • Двори та прибудинкові території – 3,2
 • Діяльність поліції — 2,9
 • Екологія, довкілля — 3,4
 • Паркування — 2,6

 – Українські міста розвиваються переважно в правильному напрямку, попри удар пандемії COVID-19 по доходах громадян, — відзначає Майкл Дракман, директор МРІ в Україні. — Ті міські політики, котрі отримали посади за результатами місцевих виборів 2020 року, виконують свої обов’язки добре.

Чернігів найбільше піднявся в рейтингу міст з 2016 року. Однією з ключових рушійних сил розвитку міст стала децентралізація, яка передала в регіони більше грошей та повноважень. Хоча Назар Миколюк, експерт Асоціації міст України (АМУ), впевнений: ця новація може працювати у країні ще більш ефективно. На його думку, обласні «столиці» таки не мають у своєму підпорядкуванні стільки фінансів, аби стати центрами регіональних економічних систем. «Це є великим гальмом у розвитку», — підкреслює аналітик.

На півночі країни попереду всіх Чернігів

Загальна картина розвитку міст демонструє, що захід країни у своїй динаміці впевнено випереджає південь, який відстає від решти регіонів. Колись розвинута промисловість Херсону та Миколаєва — суднобудівні верфі, риболовні компанії — перебуває не в найкращому стані. Тим часом запит на зміни у цих містах, за даними МРІ, високий.

74% опитаних вважають, що Чернігів рухається у правильному напрямку; 84 % – схвалюють роботу мера. На сході добре розвивається Маріуполь, у який спрямовано фінансову підтримку ЄС та США. Не відстає і Харків. А на півночі країни попереду всіх Чернігів, який зміг стати якісною альтернативою всьому тому, що пропонує українцям Київ.

За інформацією видання «НВ» та пресслужби ЧМР.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я