Разумков викликав нардепів на засідання Ради раніше, щоб протестувати нову систему для голосування

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков

Від сьогодні, 2 березня, Верховна Рада України почала використовувати в залі пленарних засідань сенсорну кнопку для голосувань, що зчитує відбиток пальця. Як зазначив голова ВР Дмитро Разумков, відкриваючи сьогоднішнє засідання, використання сенсорної кнопки дасть змогу унеможливити неперсональне голосування.

Також спікер Верховної Ради попросив усіх нардепів прийти сьогодні, 2 березня, на робочі місця за 15 хвилин до початку пленарного засідання.

Прийти завтра на 9:45 для того, щоб всі могли спробувати, протестувати, і щоб о 10:00 ми вже розпочали засідання з новим механізом голосування”, – сказав Разумков вчора.

Крім того, в сесійній залі українського парламенту працюватимуть додаткові камери відеоспостереження.

Нагадаємо, після скандалу з кнопкодавством під час голосування за призначення міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, у Раді домовилися встановити додаткові камери у сесійній залі парламенту, щоб запобігти випадкам неперсонального голосування. 

Тоді Разумков пояснив, що камери встановлять у тих місцях, де їх немає. Наприклад, у ложах. Також, зі слів Разумкова, здолати “кнопкодавство” на 100% має нова система “Рада”, яку планують запустити дещо згодом.

Обговорюється і можливість внесення змін до регламенту Ради, які б дозволили не допускати народних депутатів-кнопкодавів до участі у засіданнях ВР, і, відповідно, вони тимчасово будуть позбавлені заробітної плати. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВ стінах згорілої лікарні знайшли дивовижні ікони 18 століття [ФОТО].

Довідково. З 2020 року за неособисте голосування у Верховній Раді передбачена кримінальна відповідальність.

За це передбачено штраф на суму від 51 до 85 тисяч гривень. Крім того, депутат-кнопкодав втрачає свій мандат, якщо його провину доведе суд. Досудове розслідування в таких справах проводить Державне бюро розслідувань, але підозру особисто має підписати генпрокурор.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я