Без громадянства, житла і родичів: у Новгород-Сіверській лікарні рік живе чоловік

Чоловік без громадянства, документів, житла і родичів. Від літа минулого року в Новгород-Сіверській центральній районній лікарні перебуває пацієнт, якому ампутували ногу. Чоловіка не можуть виписати, бо немає куди повертатись.

Фото: Суспільне Чернігів.

Михайлу 66 років. До лікарні торік потрапив з гангреною. Ампутували ногу. Пересуватись самостійно не може, до того ж повністю втратив зір. У хірургічній палаті чоловік провів майже 10 місяців.

До лікарні потрапив в кінці минулого літа. Каже, зірвав ніготь на нозі.

За словами Олексія Кібеця, в.о. начальника хірургічного відділення Новгород-Сіверської ЦРЛ, пусковим механізмом розвитку гангрени могло послужити якесь механічне пошкодження м’яких тканин. Але основна причина – це недостатнє кровопостачання дистальних відділів кінцівок. Це розвивається у більш старшого населення. Основна причина – шкідливі звички, куріння.

Ногу ампутували, шви затягнулись, стаціонарне лікування закінчилось, але пацієнт не покинув палату.

У нього відсутні будь-які документи, каже Олексій Кібець. Ми не можемо його виписати та вигнати з відділення. Тому він продовжує перебувати у відділенні за соціальними показаннями, медичних показань для продовження перебування в стаціонарі у нього немає.

За словами Михайла, він родом з сусідньої Брянської області Росії. На Чернігівщині, в селі Будо-Вороб’ївська, жив з 1994 року з місцевою співмешканкою. Залишився сам, без житла, пенсії і без громадянства. Документи втратив у 1998 році.

«У мене радянський паспорт був, військовий квиток свідоцтво про народження. До паспортного столу як відніс і більше не бачив. Всі документи пропали. Я не знаю, де вони. Звертались до паспортного столу. Кажуть, що у нас нема», – розповідає Михайло Лимонько.

В Росію я вже не поїду, каже чоловік, бо я сліпий і без ноги. Хоча б громадянство українське прийняти.

Олексій Кібець розповідає, що керівництво лікарні не раз писали листи до органів влади з проханням допомогти у вирішенні ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитині заборонили користуватися туалетним папером у садочку, бо батьки не здали гроші на ремонт.

Сергій Гончаренко, директор Центру надання соціальних послуг Новгород-Сіверської міської ради каже, щоб отримати будь-яку послугу: чи то догляд вдома, чи натуральну допомогу, чи догляд і постійне проживання, має бути зібраний пакет документів. На підставі цих документів має бути прийняте рішення нашого управління соціального захисту.

У випадку Михайла розпочата процедура визначення його статусу як особи без громадянства, каже Сергій Гончаренко, складається автобіографія, подається запит до посольства, чи був він громадянином Російської Федерації.

«Процедура ця тривала. Вона може зайняти до пів року. Після отримання посвідчення про тимчасове проживання, людина має прожити на території України два або три роки, щоб отримати вже довідку про тимчасове проживання, що, мені здається дає право на соціальні виплати. Щоб ми знали, що це за людина і, найголовніше, за який кошт ми її будемо утримувати», – прокоментував Сергій Гончаренко.

Джерело: Суспільне.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я