35-та річниця Чорнобильської катастрофи: у Чернігові вшанували пам’ять жертв аварії на ЧАЕС [ФОТО]

26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Саме сьогодні виповнюється 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС – наймасштабнішої в історії людства техногенної катастрофи.

Фото прес-служби Чернігівської міської ради

В цей день, 1986 року, під час планового експерименту на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталася аварія, яка сколихнула увесь світ. Радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи, мільйони жителів України отримали значні дози опромінення, тисячі людей евакуйовано із зон забруднення.

З перших днів катастрофи для ліквідації її наслідків було залучено величезні технічні та людські ресурси.Сьогодні на знак вшанування героїзму пожежників, співробітників ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, всіх героїв-ліквідаторів, які виявили самовідданість та мужність в екстремальних обставинах, у Чернігові відбулося покладання квітів до пам’ятного знака «Жертвам Чорнобильської катастрофи», що на Алеї Героїв.

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – справжні герої, які йшли у ядерний вогонь аби зупинити ланцюгову реакцію та виконати свій мужній обов’язок. Проходять роки, але пам’ять про безмежну відвагу ліквідаторів назавжди залишиться в людській пам’яті, – зазначалося під час заходу.

Фото прес-служби Чернігівської обласної ради
Фото прес-служби Чернігівської обласної ради

У ході церемонії лунали «Дзвони пам’яті», присутні поклали квіти до пам’ятного знака і вшанували пам’ять жертв аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання.

Фото прес-служби Чернігівської обласної ради

Джерело: Чернігівська обласна рада.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я