Андрій Прокопенко привітав фермерів з професійним святом

Традиційно, 19 червня, в Україні відзначається день фермера. Саме в цей день у 2003 році Верховною Радою України був прийнятий Закон про фермерське господарство.

З професійним святом фермерів привітав голова Чернігівської ОДА (2019-2020 рр.), Голова правління Центру розвитку громад Чернігівської області – Андрій Прокопенко.

“Від щирого серця вітаю фермерів з професійним святом! Бажаю міцного здоров’я, багатих врожаїв та високої ціни!

Сільське господарство було і залишається потужним драйвером розвитку економіки. За результатами 2020 року найбільшу частку в українському експорті склала саме продукція АПК та харчової промисловості – 45,1% або 22,2 млрд. дол.

Впевнений, що потужною цю галузь роблять люди, які люблять українську землю та працюють на ній. Адже фермерство це не тільки про роботу, а й про життєве покликання. Фермерські господарства — одні з найбільших працедавців у регіонах.

З днем Фермера! Щедрих врожаїв!”,написав Андрій Прокопенко на своїй сторінці у Фейсбук.

Якщо говорити мовою цифр, то за інформацією Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, станом на осінь 2020 року українські сільгоспвиробники зібрали 58,2 млн тонн основних культур з площі 18,8 млн га. Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 44,1 млн тонн з площі близько 11,7 млн га (76% до прогнозу).

У розрізі культур зібрано:

  • проса – 221 тис. тонн з площі 134,4 тис. га (89%);
  • гречки – 90,2 тис. тонн з площі 70,4 тис. га (90%);
  • соняшнику – 9,8 млн тонн з площі 5,1 млн га (80%);
  • сої – 1,7 млн тонн з площі 852,4 тис. га (64%);
  • кукурудзи – 8,4 млн тонн з площі 1,8 млн га (33%).

Варто зазначити, що серед областей лідерів, за темпами збору врожаю та його кількістю, була відзначена Чернігівська область – 5 млн. тонн зернових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Прокопенко: у дитячій літературній школі «Кошлатий Борушко» навчаються таланти, які своїми здобутками прославлятимуть Чернігівщину.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я