Андрій Прокопенко: у дитячій літературній школі «Кошлатий Борушко» навчаються таланти, які своїми здобутками прославлятимуть Чернігівщину

Сьогодні, 14 червня, у Чернігові стартувало навчання у першій дитячій літературній школі «Кошлатий Борушко», де під керівництвом відомих письменників діти опановуватимуть основи літературної майстерності. Результатом цього навчання стане випуск книги про Чернігів, яку створять юні письменники.

«Родзинкою нашого проекту є те, що головним героєм їхніх творів буде наше місто.  Немає значення чи це історичні якісь твори, чи це казки, легенди чи це щось про сучасність чи про майбутнє. Та головне, щоб події відбувалися саме тут, у нашому улюбленому місті і головне, щоб герої це були наші чернігівці. Також хочу зазначити, що до цієї книги увійдуть ілюстрації, які створять самі ж діти”» – зазначила координаторка проекту Людмила Зіневич. 

Також в рамках навчання діти опанують ще й ораторську майстерність, поспілкуються з знаними письменниками, візьмуть участь у різних майстер-класах та відвідають чимало екскурсій. 

«Я рада, що така кількість дітей відгукнулася на цю пропозицію. Ми довго до цього йшли і це результат роботи не одного дня. Два роки ми проводили різні літературні конкурси, нагороджували переможців, вибирали в нашому місті перлинки, тих дітей. які вже пишуть, які вже мають задатки письменників і тому ми їх зараз зібрали, щоб вони могли поспілкуватися із метрами, навчитися якимось азам, створювати сюжети, композицію, вибудовувати образи», – додала пані Зіневич.

Долучилися до втілення в життя ідеї створення школи і меценати. Серед них колишній голова ОДА та Голова правління Центру розвитку громад Чернігівської області Андрій Прокопенко.

Фото: з Фейсбук сторінки Андрія Прокопенка.

«Дитяча літературна школа «Кошлатий Борушко» розпочала роботу і тут юні таланти Чернігівщини зможуть розвиватися, отримати знання і навички у літературному мистецтві. Я впевнений, що сьогодні тут є саме ті таланти, які будуть прославляти Чернігівщину по всьому світу завдяки своїм письменницьким здобуткам.

Я також дуже вдячний організаторам: Людмилі Зіневич і команді за те, що вони об’єднали багато різних людей для того, щоб цей проект відбувся і така школа в Чернігові відкрила свої двері для талановитих дітей», – зазначив Андрій Прокопенко.

Що ж стосується назви школи – «Кошлатий Борушко», то організатори її обрали не просто так. 

«В назву нашої школи ми поклали легенду, одну із найпопулярніших легенду про Чернігів. Це якраз легенда про Борушка Кошлатого, яку більшість знають як казку Єршова Про «Конька-горбунка», але витоки цієї легенди якраз із Чернігова. За легендою цей коник дозволив своєму господарю виграти у двобої, тому саме така назва. Це мотивація для дітей», – розповіла координаторка проекту.

Нагадаємо, ще в січні 2021 року у Чернігові розпочали збір коштів на реалізацію проекту Дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко». Завдяки допомозі меценатів проект за короткий термін зібрав необхідну суму коштів на спільнокоштовій платформі «Big Idea» і вже потім до її реалізації долучився Український культурний фонд.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я