Оновлений Вал. Чому гармати встановили на дерев’яні помости? І чи витримають вони їх?

У День Незалежності містянам презентували частково оновлену гарматну алею. Ремонтні роботи тут тривали з початку літа і за планом мали завершитись до Дня Незалежності.

Фото: пресслужби ЧМР.

Та варто зазначити, що оновити паркову зону повністю все ж не встигли.

Як ми розповідали раніше тут мали оновнити: клінкер, ліхтарі, лавки, парапет. Також прибрали мармурові основи з-під гармат та створили частково імітацію фортифікаційних споруд. Так з’явилась нова фотозона напроти Катерининської церкви (головне фото).

Про проєкт та те чому гармати встановили на дерев’яні помости, в коментарі “Чернігів City“, розповів начальник управління житлово-комунального господарства ЧМР – Ярослав Куц.

– Хто допомагав у розробці проєкту реконструкції Валу?

– Цей проєкт опрацьовувався спільно з істориками міста, тож більшість задумок – їх робота. Наприклад, облицювання клінкером парапету – їх ідея. Адже мармуру в той час там просто не могло бути. Ця реконструкція – це не відтворення фортеці 18 ст., а стилізація парку в атмосферу того часу.

– Гармати зняли з мармурових основ та встановили на дерев’яні помости, чому?

– Це теж бачення робочої групи істориків, адже за задумом стилізація має відповідати тому часу, ось і вирішили задіяти матеріал, який точно тоді використовувався. Дерево має витримати вагу гармат, без будь-яких проблем.

– Гармати встановили на ті ж місця, де вони і були раніше?

– Так, відбулась невелика зміна місць. Завжди стояло 12 гармат – чотири великі та вісім маленьких. Ми взяли дві маленьких гармати та встановили їх на бастіон навпроти церкви, всі інші на своїх місцях.

– Що ще залишилось зробити?

– Покладуть мармурові плити зверху цегляного парапету, на паркані з семарглом встановлять дерев’яні поручні, і начебто все. Планують все закінчити за місяць.

Також на Валу з’явилась велика кількість лавок, їх близько 100. Розмістили їх по всьому периметру парку, навіть біля пам’ятника Шевченку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Красній площі можуть заборонити парковку в нічний час аби автолюбителі не дошкуляли мешканцям центру.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я