З старої холодної хрущовки в новий та енергозберігаючий будинок. Історія ОСББ яке змогло змінити умови свого проживання [ФОТО]

Ще одна стара хрущовка отримала нове життя після комплексної енергомодернізації. Змінився не тільки її зовнішній вигляд, але й коштів на опалення, вже цього зимового сезону, мешканці витратили менше.

Раніше ж жителі цього будинку кожної зими потерпали від холоду у своїх квартирах, адже будинок втрачав багато тепла через вікна та зовнішні стіни. Тож у квітні 2020 року вони вирішили подати заявку на участь у грантовій програмі. Ремонтно-будівельні роботи розпочалися вже у вересні і наприкінці листопада минулого року у будинку був впроваджений комплекс енергоощадних заходів за пакетом “Б”.

Програма в якій взяв участь цей будинок, а точніше ОСББ “Фаворит-Попудренка, 12-Б” до якого входить будинок, називається “Енергодім”. І на сьогоднішній день ОСББ за повністю завершений проект вартістю 4,83 млн грн, вже відшкодували 3,38 млн грн або 70% гранту за програмою “Енергодім”.

“Цього опалювального сезону ми вже заплатили на 33,19 тис. грн менше, ніж минулоріч. З 22 грудня 2020 року по 22 січня 2021 року маємо наступні показники: вартість за опалення становить 19 грн/м2. За цей самий період 2019-2020 років цей показник складав 25 грн/м2, тобто ми витрачали більше тепла на опалення. Економія очевидна”, – розповідає Олена Потапенко, голова ОСББ “Фаворит-Попудренка,12-Б”.

Нагадаємо, що ОСББ пройшло всі етапи верифікації, отримало найбільшу частину гранту спочатку від Фонду, а потім від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини).

Таким чином, ОСББ отримало на минулому тижні останню частину гранту –  1 мільйон 597 тисяч 599 гривні від міжнародних донорів. Раніше таку ж суму співвласники отримали від Фонду енергоефективності. Цю компенсацію ОСББ отримало за будівельні, монтажні та налагоджувальні роботи, використані обладнання і матеріали, технічний та авторський нагляд, а також сертифікацію енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж.

В ході енергомодернізації було зроблено утеплення трубопроводів теплопостачання, утеплення зовнішніх стін будинку, встановлення датчиків руху у місцях загального користування, заміна парапетів над входом у під’їзди, заміна зовнішніх дверей в підвальні приміщення, встановлення теплового лічильника, встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП).

А тепер трохи цифр для розуміння проекту.

Загальна вартість проекту – 4,832 млн грн, з яких грант – 3,383 млн грн або 70%.

Власний внесок співвласників загалом – 1,449 млн грн.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 41,8 тонн/рік.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 450 грн/м2 або 22,5 тис. грн для квартири площею 50 м2.

Тривалість проекту – близько 12 місяців (04.2020-03.2021) з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

Скільки заощадять мешканці будинку?

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 300,9 тис. кВт∙год/рік або 408,81 тис. грн/рік.

Таким чином споживання енергії скоротиться на 37,8%.

Клас енергоефективності будинку внаслідок проведення енергоощадних заходів підвищився до F з найнижчого G.

Вартість за опалення до термореновації будинку, у листопаді 2019 року-лютому 2020 року складала 87,86 грн/м2, тоді як після енергомодернізації у жовтні 2020 року-лютому 2021 року цей показник знизився до 74,91 грн/м2 (минулорічний опалювальний сезон розпочався у листопаді 2019 року, а цьогорічний – у жовтні 2020 року).

Довідково: Якщо ви також хочете отримати грант Фонду на впровадження заходів з енергоефективності та зробити свій будинок більш комфортним і теплим приєднуйтеся до програми “Енергодім”: https://energodim.org/.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я