«Яцево» у смартфоні: у Чернігові пропонують створити мобільний додаток для навігації кладовищем

Ввести ім’я та прізвище і знайти могилу. У Чернігові пропонують створити мобільний додаток, який допоможе орієнтуватися на кладовищі «Яцево». Відповідну електронну петицію зареєстрували 21 липня, повідомляє Суспільне.

Фото: Суспільне.

Зазначимо, чернігівське кладовище «Яцево» – одне з найбільших в Україні. Наразі його площа становить 110 гектарів, поховані там 111 тисяч людей. Лише за останні півтора року цвинтар збільшився на вісім гектарів і п’ять тисяч могил.

Чернігівський програміст Єгор Герасимчук вважає, що мобільний додаток треба розробляти насамкінець. Почати можна з Телеграм-бота чи вебсайту.

«Уявіть сайт Google, на який заходиш і є тільки одне поле для пошуку. Тут людина вводить ім’я і прізвище, все, що знає, натискає «пошук», йому видає список поховань, які відповідають критеріям його пошуку. Біля кожного буде стояти місце поховання, можна буде перейти і подивитися, як до нього дістатися, де воно розташоване», – каже Єгор Герасимчук.

За його словами, найважче буде зібрати та оцифрувати всі дані. На це може піти до кількох місяців.

«Якщо говорити конкретно про сервіс, який буде надавати послугу з пошуку, то його можна зробити за кілька днів. Просто «накидати». А наповнити цю базу даних реальними даними буде досить важко. Треба буде зібрати всі списки і якось їх «загнати» в хмару, щоб усе це працювало. Треба співпрацювати безпосередньо з «Яцево», щоб вони надали всі списки, щоб їх пофотографувати і внести до бази даних у потрібному вигляді, в якому буде зручно шукати і оцифровувати для розробників», – сказав програміст.

Усі дані про похованих наразі вносять до комп’ютерів, розповів директор Спецкомбінату комунально-побутового обслуговування Володимир Куліш.

«Зараз комп’ютеризуються повністю усі дані, які стосуються кладовища «Яцево», тобто прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, дата смерті, коли похований», – розповів Володимир Куліш.

Чи може через такий сервіс виникнути питання захисту персональних даних, сказати важко, розповів юрист Олексій Кінебас. Все залежатиме від того, які саме дані там будуть.

«Швидше за все, виходячи з того, що зазначено в цій петиції, то я не вбачаю там проблем щодо захисту персональних даних, щодо права на приватність. Тому, що в принципі ця інформація і так є, як правило, вона є у відкритому доступі, щодо місцеперебування поховань також, це не є якась засекречена інформація, яку неможливо отримати при бажанні», – каже адвокат Олексій Кінебас.

Станом на 12 серпня електронна петиція набрала 32 голоси з 250 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 8 днів. Начальник міського управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц у телефонному коментарі сказав, що петицію розглянуть і дадуть на неї відповідь, якщо вона набере потрібну кількість голосів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Дня Незалежності у Чернігові оновлять орнамент біля Драмтеатру.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я