Віктора Ляшка призначено міністром охорони здоров’я України

Сьогодні, 20 травня, на позачерговому засіданні Верховна Рада України проголосувала за призначення нового міністра охорони здоров’я України. Ним став головний санітраний лікар України Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко

За його кандидатуру проголосували 262 народних депутати Верховної Ради. “За” віддали представники фракції  “Слуга народу” та депутатських груп “За майбутнє” і “Довіра”. При цьому жодні інші партії не дали жодного голосу на підтримку Ляшка.

Він вже склав присягу і назвав своїм пріоритетом №1 подолання COVID-19.

Обіцянки

Презентуючи свою програму на профільному комітеті Ради, Ляшко пообіцяв за літо провести 10 млн вакцинацій від COVID-19 та вакцинувати двома дозами 5 млн українців, а також за літо краще підготувати медичну систему до осені.

А виступаючи вже у Раді Віктор Ляшко визнав, що йому довелося ухвлювати “непопулярні рішення”, але робив він це через “пріоритет людського життя”.

А на питання про те, чи не соромно йому за рішення про заборону гуляти в парках минулого року, відповів: “Кожне рішення було адекватним до ситуації і принесло позитивні результати Україні в порівнянні з іншими країнами”.

“Україна не перебуває ні в десятці лідерів у Європі, ні у світі за рівнем смертності від ковіду. Це все маніпуляції”, – запевнив Віктор Ляшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За останню добу Україна стала 2-ю в Європі за смертністю від коронавірусу.

Він також пообіцяв зробити “все можливе, щоб українці могли вакцинуватись, працювати і подорожувати” у перші сто днів його роботи на посаді міністра.

Довідково: З 11 березня 2020 року Ляшко обіймав посаду головного санітарно-епідеміологічного лікаря України. З лютого 2018 року по липень 2019 працював на посаді першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я.

З березня 2013 по лютий 2014 року Ляшко очолював державну установу “Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”. З 2003 по 2010 рік працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області.

Ляшко здобув вищу освіту в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця, також закінчив Національну академію державного управління при президентові України, де здобув кваліфікацію магістра державного управління у галузі охорони здоров’я. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прес-конференція Зеленського пройде на заводі «Антонов» на фоні скандалу з підсанкційним перевезенням зброї територією ЄС.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я