“Велике будівництво” збереже унікальні придорожні зупинки

Довгий час питання придорожньої інфраструктури в Україні просто ігнорувалось, через що велика частина цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів.

Системний розвиток придорожньої інфраструктури є одним з пріоритетів програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво” цього року, повідомив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

“Зі старту “Великого будівництва” для нас важливим було не просто оновити дорожню мережу, але й зробити її комфортною та безпечною для користувачів. У порівнянні з попередніми роками, у 2020-му ми у рази збільшили на дорогах державного значення кількість освітлення, бар’єрного огородження та тротуарів”, – розповів очільник Укравтодору.

За словами Олександра Кубракова, команда Укравтодору вже розпочала процес збору даних про візуально матеріальну спадщину придорожньої інфраструктури у різних куточках країни. На основі цього переліку буде сформовано окреме доручення для обласних Служб автомобільних доріг. Воно вимагатиме враховувати культурне значення об’єктів придорожньої інфраструктури при плануванні та реалізації дорожніх проєктів. Також цей процес буде контролювати V секція.

“Ще у грудні минулого року ми оголошували конкурс на розробку нових типових проєктів зупинок та супутньої інфраструктури”, – зазначив Олексадр Кубраков.

На основі пропозицій разом з ДерждорНДІ Укравтодор підготує технічне завдання та оголосить конкурс на розробку оптимальних проєктних та дизайнерських рішень для їх подальшого застосування на дорогах державного значення.

Олександр Кубраков зазначив, що в Укравтодорі вже здійснили перші кроки для того, щоб долучити мозаїчні зупинки, автопавільйони тощо до проєктів “Мандруй Україною” та “Велика реставрація” у рамках президентської програми “Велике будівництво”. Державне агентство розвитку туризму України вже підтримало ініціативу. 

“Цей процес повністю відкритий — запрошую усіх охочих долучатися. Якщо у вас є переліки об’єктів з вашого регіону — можете надсилати їх на пошту press@ukravtodor.gov.ua, – додав голова Укравтодору.

Там, де об’єкт вже неможливо зберегти, Укравтодор планує створити якісну, комфортну й естетично цінну альтернативу.

Нагадаємо, раніше заступник голови Офісу Президента, координатор програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко повідомив, що планом президентської програми на 2021 рік передбачено ремонт і будівництво 6500 км доріг і 245 штучних споруд. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урядові скандали: трьох міністрів вже цього четверга відправлять у відставку. Хто займе їх місця.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я