У МВС заявили про одну з наймасштабніших кібератак в історії України

Вчорашня кібератака на державні банки та сайти була однією з найбільш масштабних в історії України. Про це під час марафону єдності повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

“Учора відбулась одна з найбільш масштабних кібератак, які спробували завалити сайти державних органів, які спробували вкотре атакувати додаток “Дія” і найбільші банки України. Можу подякувати всім, хто був долучений до об’єднаного кіберзахисту України, до якого входять також і представники кіберполіції, що ця спроба не вдалась. Була атака, зокрема, на Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ. Тому сьогодні застосунок “Дія” і державні банки, і відповідні сайти працюють безперешкодно”, – сказав він.

За словами Монастирського, ще однією проблемою є фейки, які множаться останнім часом дедалі швидше і швидше.

“З останніх, які я особисто бачив і запам’ятав, що начебто в українських банках відсутня готівка і вони перестають видавати готівку. Це – фейк! І він йшов одночасно з кібератакою на основні державні банки. Абсолютно очевидно, що це скоординована акція, кібератака та атака нас цими фейковими повідомленнями“, – додав глава МВС.

DDOS-атака на домен держресурсів тривала понад 5 годин

Згодом у компанії “Хостмайстер” розповіли подробиці про DDOS-атаку на систему доменних імен державних ресурсів України – gov.ua.

Атака почалася 15 лютого о 20:21 і тривала понад п’ять годин. Її потужність перевищувала 150 Gbps. Джерелом атаки були як закордонні, так і українські IP-адреси. Фахівці реєстру домену .UA компанії “Хостмайстер” ввели в роботу резервні сервери, що дозволило підтримати працездатність доменної системи“, – повідомляється на офіційній Facebook-сторінці компанії.

Під час атаки фіксувалося також підвищене навантаження на DNS-серверах, які забезпечують роботу доменів com.ua та org.ua. Зазначається, що поки система доменних імен працює стабільно, фахівці компанії “Хостмайстер” стежать за ситуацією.

Атака на українські банки та сайти: що сталося

15 лютого офіційні сайти Міноборони та Збройних сил України припинили відкриватися. Також перестав працювати мобільний додаток “Приват24”, користувачі не могли увійти в особисті кабінети. Окрім того, атаки зазнав й “Ощадбанк”.

В українському Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки заявили:

Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують”.

Згодом міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив про відбиття хакерської атаки на портал “Дія”, що трапилася одразу після спроби злому сайтів українських банків.

Системи “ПриватБанку” та “Ощадбанку” відновили роботу, а українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Вранці 16 лютого в Міноборони повідомили, що на офіційний веб-портал відомства продовжують здійснюватися DoS-атаки, тому для захисту сервісних потужностей українські фахівці спрямували весь трафік сайту через додатковий сервіс захисту, розташований у США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростає готовність чинити опір збройному наступу Росії – опитування.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я