Сьогодні йому виповнилося б 52 роки: 10 цитат Георгія Гонгадзе, які випередили час

Відомий журналіст і засновник інтернет-видання Українська правда Гонгадзе Георгій Русланович народився 21 травня 1969 року у Тбілісі. Георгій працював у газетах і на телебаченні, а також створював документальні фільми та займався активізмом і політикою в Україні та Грузії.

Гонгадзе Георгій

Його трагічна смерть фактично запустила в Україні протестний рух “Україна без Кучми”.

Георгія Гонгадзе по-звірячому вбили у вересні 2000 року. Тоді він пізно увечері пішов з роботи та не повернувся. Вже у жовтні його обезголовлене тіло виявили у Таращанському лісі, що під Києвом. Голову загиблого вдалося знайти аж через 9 років, а у 2016-му Георгія Гонгадзе нарешті поховали.

Наприкінці січня 2013 року за убивство журналіста до довічного засудили ексгенерала МВС Олексія Пукача, також троє його підлеглих отримали великі терміни. Щоправда, справа досі не є закритою – замовників злочину так і не встановили.

Гонгадзе не боявся ставити незручні питання та говорив усе, що думає. Окрім цього, чимало його слів можна назвати пророчими. Зокрема, у часи вторгнення Росії до Грузії, журналіст казав, що Крим для України може стати серйозною зоною конфлікту, а також, якщо не зупинити росіян в Грузії, вони підуть на Україну.

Хоча Георгій і народився в Грузії, але став Героєм України. Йому завжди буде 31 рік.

10 цитат Георгія Гонгадзе, які випередили час:

1. Я, мабуть, не є великим авторитетом, але принаймні я хотів би, щоб мою точку зору почули всі, хто сьогодні розмірковує над своєю долею і долею своєї держави.

2. Ти робиш хорошу справу, а в твоїй рідній країні тебе або щонайбільше не помічають, або лають. Так було і у «совку», коли праця растроповичів і солженіциних оцінювалася за «бугром».

3. Корупція завжди є і була у всіх державах незалежно від устрою: демократичного, тоталітарного чи будь-якого іншого… Цього процесу не можна позбутися, він є в Америці, є в будь-якій іншій демократичній країні. Але ми повинні зробити все, щоб ці рамки були максимально вузькими.

4. Я ніколи не боявся труднощів у цьому житті, але буває втома. Я хотів би сказати, що я не хочу більше боятися, не хочу, щоб у цій державі думали так, як я думаю зараз.

5. Я дійсно хочу, щоб ми перестали ділитися на червоних і жовто-синіх. Ми всі українці. У нас є Чорнобиль, у нас є багато проблем, які треба вирішувати. Режиму дуже вигідно, щоб ми ділили все на лівих і правих. Ми всі українці. Я – грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за цю державу.

6. Я хочу жити вільно, не ховатися, хочу податки платити, хочу, щоб мене не обдирали, хочу, щоб мене поважали. Сьогоднішня влада цього не робить, і я вважаю, що саме тому її треба змінити…

7. Ми повинні змінити нинішній стан речей. Так далі не можна, адже сьогодні думаю не лише про себе, Бог зі мною. Я готовий був покласти на вівтар незалежності свою молодість і навіть своє життя.

8. Якщо народ дозволяє бути політику слабким безвольним алкоголіком, то він буде таким. Ми допустили до того, що Кучма перетворився на ходячий муляж президента. Якщо б ми обурилися в якийсь спосіб три роки тому, все було б по-іншому. Але ми терпляче мовчали.

9. Є загальні цінності, які треба відстоювати, цінності життя і смерті. Раніше чи пізніше наступить час, і ми підемо з цього життя, і вже на наших могилах не буде написано “був він комуністом” чи “був він націоналістом”… Буде просто прізвище. А залишаться наші діти, наші нащадки, які будуть ходити біля наших плит на цвинтарі, дивитись і згадувати: “Чи були ці люди, які жили до нас, тими, за кого вони себе видавали? Чи зробили вони все, щоб вони жили щасливо?”.

10. На дні немає жодної перспективи, і сьогодні я закликаю всіх затикати своїми задами дірки в нашому кораблі! І це єдиний спосіб врятувати цю державу – прийти на вибори і проголосувати. Це єдиний сьогодні шанс змінити життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові СБУ накрило ботоферму, яка працювала на Росію [ФОТО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я