Школи Чернігівської області отримали 13 нових автобусів

Сьогодні, 6 жовтня, школи Чернігівщини отримали тринадцять нових автобусів.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Важливо, що шкільний парк оновлюється технікою місцевого виробника. До речі, шкільні «Еталони» Чернігівського автозаводу мають попит і в інших областях. За останні два місяці 120 автобусів придбали Дніпропетровська, Донецька, Одеська та Закарпатська області. На черзі – поставка на Житомирщину“- зазначив Андрій Прокопенко.

Комфортабельні автобуси вирушили до дев’яти громад: Бобровицької, Вертіївської, Городнянської, Корюківської, Комарівської, Менської, Носівської, Новобасанської, Семенівської і двох районів – Бахмацького і Новгород-Сіверського.

До слова, минулого року для шкіл області всього було закуплено 11 таких автобусів. За 2020 їх вже придбали сімнадцять, чотири до початку навчального року і сьогодні урочисто передали ще тринадцять. Крім того, як зазнають в Чернігівській ОДА до кінця 2020 планують закупити ще мінімум один автобус.

Які характеристики мають автобуси:

Виготовлені вони за екологічними стандартами Євро-5. Мають високий кліренс, що забезпечує підвищену прохідність. Забезпечено комфортний температурний режим. В салоні 30 місць, 3 – для осіб, що супроводжують. Сидіння просторі, облаштовані пасками безпеки, є відділення для рюкзаків та спортивних сумок. Добре продумана система безпеки – передбачені запасні виходи, сигнальні кнопки для виклику водія, система проблискових маячків, що автоматично вмикаються під час посадки і висадки пасажирів, 2 вогнегасники, аптечка тощо. До базової комплектації входить магнітола, аудіосистема і мікрофон, що дає можливість організовувати шкільні екскурсії.

Вартість шкільних автобусів – майже 23,9 мільйона гривень. З них 15,3 мільйона профінансувано коштом освітньої субвенції з державного бюджету, 8,6 мільйона – коштом громад.

На території Чернігівщині функціонують 463 загальноосвітні заклади. Створено 45 опорних шкіл. Шкільними автобусами користуються понад дев’ять тисяч учнів області. Наявний автопарк забезпечує потребу на 100%. Автівки курсують між 1055 населеними пунктами за 410 маршрутами.

Чернігівщина – третя область в Україні за величиною території. Водночас щільність населення – одна найнижчих – 32 особи на 1 кв. км, в сільській місцевості – 18, а в Новгород-Сіверському районі навіть 7 осіб. Тоді як в середньому по Україні – 67 осіб. З огляду на це шкільний автопарк працює з надмірним навантаженням і потребує систематичного оновлення.

На сьогодні 81 автобус має вік до 5 років, 95 – від 6 до 10 років, 116 експлуатуються понад 10 років, а 37 – потребують капремонту.

Для оновлення автопарку необхідно ще придбати 41 шкільний автобус.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я