Школа з історією випускає історично значущих випускників

“Не знаючи минулого не розквітнеш у майбутньому”, мабуть, такого принципу дотримуються працівники Варвинського ліцею №1, адже трепетно зберігають всю історію закладу в музеї. І в ньому дійсно є на що подивитись, адже історія закладу дивовижна!

Варвинську одинадцятирічку засновано в 1740 році, а 1860-го в ній навчалися 29 учнів. 1913-го на кошти земства споруджено “земську” школу. Тогочасне приміщення мало чотири класи, між трьома з них розміщувалися розкладні двері, з допомогою яких за лічені хвилини аудиторії перетворювалися на простору залу.

В 20-30-і роки тут проходили збори селян та концерти заїжджих артистів.

У 1924 році школу реорганізували в семирічку, а ще через десять років вона стала десятирічкою, перший випуск якої відбувся у 1937 році.
У середині 80-х будівлю “земської” школи відремонтували і згідно Закону “Про охорону пам’ятників історії та культури” її віднесено до пам’яток архітектури, про що свідчить відповідний надпис при вході. Споруда нині слугує місцем навчання учнів початкових класів.

Одразу в холі учнів зустрічає такий собі “мотиватор” до навчання, велика стіна. Бережуть тут спогади , навіть, про найперших відмінників і кожного року фотографій додається все більше, отже “мотиватор” працює!
Досить багато видатних та цікавих особистостей випустила ця школа і кожного учня вона “пам’ятає”, адже в шкільному музеї є окрема стіна з фотокартками під назвою “Ви наша гордість! Буде так завжди! Для нас ви незгасаючі зірниці!

На дошці фото тих, хто праславляє Варвинщину, а подекуди й Україну,але всіх їх об’єдну’є навчання в одному закладі.
У 1966 році закінчив Варвинську школу Микола Чепурко – шестиразовий чемпіон з бігу “стометрівки”, учасник спартакіади України 1972 року. Але не спортом єдиним, того ж року випустився Володимир Кривуца – доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

У 1971 році навчальний заклад закінчив Володимир Скнар – заслужений учитель України. У 1972 та 73 роках школу закінчили два нині заслужені юристи України, Володимир Породько, професор Національної академії СБУ Анатолій Редька – суддя вищого кваліфікаційного класу.

В 1974 році випустився Володимир Горбатенко – Український політолог і правознавець, доктор політичних наук, професор, академік Академії наук Вищої освіти України.

1975 ррці школу закінчив Михайло Матяш, заслужений лікар України, доктор медичних наук.

Ювілейний 50 випуск школи “подарував” Україні ще одного заслуженого лікаря України, члена Європейської та Міжнародної асоціації онкогінекологів, а нині діючого народного депутата Верховної Ради України Валерія Зуба.

У 1990 році з Варвинської школи випустився Андрій Охрімовський – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізико-математичних наук Харківського авіаційного інституту.

Випускала школа і зірок. У 1985 році навчальний заклад закінчила Тетяна Дяченко (Мачульна) – естрадна співачка, лауреат конкурсу В.Васюка 1995 року, переможниця п’яти міжнародних фестивалів.
Ще через п’ять років, школа випустила нинішню кандидатку економічних наук, доцентку кафедри інформатики в КНЕУ – Людмилу Чепурко (Петренко).

Випускники не забувають школу, що дала їм легкий і впевнений старт у доросле життя. Вони залюбки приходять до своїх вчителів, допомагають закладу та за кожної можливості кажуть своїм наставникам “дякую”.

Так і цьогоріч до привітань Учителів Варвинського ліцею долучились випускники. Кошики з фруктами та Подяки від народного депутата передав помічником Валерій Зуб.

До речі, з його ювілейного випуску дуже багато випускників повернулись до Варви вчителювати. А це в першу чергу говорить про те, що вчителі своїм прикладом прищепили дітям любов до навчання.

У 2022 році Варвинський ліцей №1 випускатиме свій ювілейний 85 випуск. Можна лише уявити скільки дітей за час свого існування школа провела у доросле життя.
Адже деякі її випускники вже випустили з неї і своїх внуків!

Джерело: Gorod.cn.ua.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я