Шість годин без Instagram і Facebook. Наслідки та висновок, який пора зробити

Фото ілюстративне (з відкритих джерел)

У понеділок в роботі сервісів компанії Facebook – однойменної соціальної мережі, а також соцмережі Instagram і месенджерів WhatsApp і Facebook Messenger – стався збій, в результаті якого вони виявилися недоступні для десятків мільйонів користувачів по всьому світу.

Сервіс Downdetector, який відстежує неполадки в роботі великих інтернет-ресурсів, отримав більш 10,5 млн скарг на недоступність соцмереж. Проблеми з доступом до сайтів і додатків спостерігалися, зокрема, в США, Великобританії та Україні, а також в країнах ЄС.

Downdetector назвав нинішній збій найбільшим в історії Facebook. Він тривав більше шести годин; робота соцмереж почала відновлюватися в ніч на вівторок, а повністю проблеми були усунуті тільки до ранку.

У компанії вже назвали причину збою

У компанії вважають основною причиною цього збою неправильне внесення змін до конфігурації, порушенні мережевого трафіку, тобто кількості даних, що переміщуються по мережі в певний час. Наразі сервіси соцмережі знову підключені до мережі, і компанія працює над тим, щоб повністю повернути їх в нормальний режим роботи.

Злили користувачів

На тлі масштабного збою в роботі Facebook у продажу на одному з хакерських форумів з’явилися дані понад 1,5 мільярда користувачів цієї соцмережі. Про це повідомляє портал Privacy Affairs. Зазначається, що стався найбільший в історії Facebook витік інформації. У розпорядженні хакерів опинилися імена користувачів, номери їхніх телефонів, електронні адреси, дані про місце проживання.

Наслідки для Facebook

Марк Цукерберг. Фото з відкритих джерел.

Через збій у роботі сервісів Facebook засновник компанії Марк Цукерберг втратив майже 6,5 мільярда доларів та опустився на шосте місце у переліку найбагатших бізнесменів за версією Forbes. Станом на 23:15 4 жовтня його статки оцінювалися у 116,3 мільярда доларів.

За даними ЗМІ, при цьому співробітники Facebook не могли потрапити в офіси компанії, щоб з’ясувати причини проблем із роботою соцмережі. Як повідомляє The New York Times їхні перепустки припинили працювати.

Кілька експертів з безпеки розповіли CNN що збій міг статися через на проблему в роботі системи доменних імен (DNS). За даними CNBC, він є найгіршим інцидентом в історії компанії з 2008 року, коли через помилку Facebook припинив роботу на добу.

Відповідно до даних біржі NASDAQ, через збій фінансово постраждали й інші великі американські IT-компанії. Зокрема, впала вартість акцій Twitter (6,7%), Alphabet (2,7%), Amazon (2,8%), Apple (2,6%) та Microsoft (2,4%).

Telegram додав мільйони користувачів

Через глобальний збій в роботі Facebook і його дочірніх Instagram і WhatsApp, користувачі рвонули в Telegram і інші месенджери. Станом на ранок 5 жовтня власники Telegram фіксують неймовірне навантаження на мережу. Кількість користувачів, за оцінкою сервісу, за кілька годин збільшилася на більш ніж 50 мільйонів.

Висновок

Найбільш очевидний висновок з того, що сталося — потрібна диверсифікація. Ви не можете користуватися тільки однією платформою для продажів, спілкування або натхнення. Якщо відбувається щось подібне, ви стаєте абсолютним заручником цієї платформи і про що б вона вас не попросила, що б не захотіла взамін за право і далі просувати через неї ваші товари і цінності — ви погодитеся, ви — раб лампи.

Уявіть, що завтра інстаграму немає. Хто ви без нього? Як все зміниться? Заробіток? Спосіб життя? Впевненість у собі? Коло спілкування? Якщо хоча б одна відповідь звучить як «радикально зміниться», то варто серйозно задуматися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священик витратив церковну казну на наркотики для гей-вечірок.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я