Резервісти Чернігівщини розповіли про свої перші враження від навчань територіальної оборони, які стартували 12 травня

На Чернігівщині розпочалися планові навчальні збори військовозобов’язаних оперативного резерву 2 черги та резервістів окремої бригади територіальної оборони оперативного командування «Північ». Протягом 15 днів резервісти відточуватимуть там свої навички. 

Фото Ігора Березинського

“На протязі першої доби через пункти зустрічі особового складу пройдуть всі військовозобов’язані, що залучаються на збори. Кожному з них буде зроблений медичний експрес-тест на COVID-19, оформлені відповідні документи з врахуванням військово-облікової спеціальності, проведений психологічний відбір тощо. Також учасники зборів будуть забезпечені відповідним обмундируванням, харчуванням, грошовим забезпеченням у відповідності до вимог законодавства. Призиваємо ми як чоловіків так і жінок. У порівнянні з 2018 роком, коли ми проводили такі збори явка краща і резервісти до нас приходять більш мотивовані”, – повідомив  заступник військового комісара Чернігівського територіального центру комплектування та соцпідтримки підполковник Вадим Лільчицький.

На протязі зборів з резервістами на полігонах будуть проводитися заняття з бойової підготовки, зокрема це вогнева, інженерна, медична підготовка, тактика та інші військові дисципліни. 

Фото Ігора Березинського

Серед військовозобов’язаних багато і тих, хто вже уклав контракт та у будь-яку мить готовий стати на захист держави.

“Свого часу уклав контракт, за військовим званням – старший солдат. Вважаю, що такі збори потрібні і хотілося б, щоб вони були частіше. Всі добре пам’ятають 2014 рік, коли розпочиналася ворожа агресія і така підготовка нам потрібна аби в майбутньому не допустити таких подій і бути готовими до всього. Більшу частину часу будемо практично навчатися на полігонах і це добре”, – зазначив резервіст-контрактник Володимир Териковський.

Керівники зборів планують провести тренування комендантської години, охорони та оборони стратегічних об’єктів і адмінбудівель, можливого перетину ворогом державного кордону.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду, – Анна Коваленко.

“Я працюю на підприємстві «Чернігівгаз», отримав повістку. Без зволікань пройшов медичну комісію і наразі буду приймати участь у зборах. В 2018 році вже був на аналогічних навчаннях. На мою думку без відповідного навчання ми не зможемо здолати ворога. Тому треба згуртуватися та відпрацювати певні дії, адже це потрібно”, – зауважив військовозобов’язаний Андрій Ярош.

Водночас участь у зборах приймають і жінки, вони також навчатимуться відповідно до свого фаху.

“Я медична сестра реанімаційного відділення, дуже подобається мені тактична медицина. За потреби буду надавати першу медичну допомогу військовим і цьому тут навчають високоякісно. Я військовозобов’язана, перебуваю на обліку і коли мені  запропонували прийняти участь у зборах, одразу ж погодилася. Це вже другі мої збори. Військова медицина досить відрізняється від військової, адже тут дуже багато екстрених ситуацій і це потрібно детально вивчати. Був випадок, коли ці знання мені дуже допомогли. Після перших зборів на моїх очах людині стало дуже погано і довелося його терміново реанімувати, робила на пряму масаж серця, все закінчилося добре“, – розповіла  резервістка Наталія Носок.

Автор Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я