Пирятинський сирзавод на межі закриття через ціну на газ

Генеральний директор ТОВ «Пирятинський сирзавод» Володимир Бартошак повідомив комерційних партнерів та споживачів про те, що з 1 січня 2022 року підприємство змушене буде частково виконувати заявки на продукції з подальшим припиненням виробництва.

Таке рішення пов’язано з надзвичайно високою ціною на природний газ, яка перевищує минулі показники більш ніж у 10 разів, йдеться в документі. І лише після стабілізації фінансово-економічного стану «Пирятинський сирзавод» обіцяє знову відновити виробництво.

Однак сирзавод не єдине підприємство в Україні, яке змушене зменшити чи припинити виробництво через надвисоку ціну на газ. Підприємства кондитерської галузі також змушені призупиняти виробництво частини асортименту через рекордне зростання цін на газ.

Про це повідомив президент асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк, інформує пресслужба об’єднання.

Він зазначив, що 22 грудня ціна газу на біржі вже перетнула межу в 73 тис. грн за 1 тисячу кубометрів. У зв’язку з цим частина компаній галузі вже повідомили Асоціації про плани повністю або частково згортати виробництво продукції.

Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції. Адже вартість газу в цьому році зростала щомісяця”, – зазначив Балдинюк.

Довідково: у січні вартість газу становила 5,9 тис. грн, а вже минулого місяця виробники купували газ в середньому за цінами близького 40 тис. гривень за тисячу кубометрів, що робило виробництво багатьох видів продукції нерентабельним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман вимагає від Уряду негайно зібрати промисловців і напрацювати план порятунку підприємств в умовах зростаючих цін на газ.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я