Прокопенко: Чому на момент настання холодів Україна опинилася фактично без запасів вугілля?

Вчора, 2 листопада, НЕК “Укренерго” в зв’язку з дефіцитом потужності в енергосистемі України активувала аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги – близько 3 500 МВт·год.

Андрій Прокопенко зазначив, що у зв’язку з дефіцитом потужності в енергосистемі України активувала аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі та Словаччини

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише голова Чернігівської обласної партійної організації «Українська стратегія Гройсмана» Андрій Прокопенко.

Також він зазначає, що аварійна допомога була активована з енергосистеми Словаччини. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги – близько 800 МВт·год.

«На графіку – фактичні запаси вугілля на складах ТЕС. В 2020 році на складах в цей час було приблизно 2,6 мільйонів тонн вугілля. По графіку накопичення вугілля, затвердженому в серпні Міненерго, нині на складах мало б бути теж близько 2,6 мільйонів тонн.

Графік запасів вугілля на складах ТЕС протягом 2019, 2020, 2021 років. Фото зі сторінки Андрія Прокопенка.

Попри це, станом на вчора загальні запаси вугілля на складах ТЕС – всього 542,8 тис. тонн. Що трошки більше, ніж нічого. Cитуація з накопиченням вугілля щодня погіршується. А з похолоданням, що почнеться на наступному тижні, вугілля буде танути ще швидше»,- зазначає Андрій Прокопенко.

«Виникають логічні питання:

Чому на момент настання холодів Україна опинилася фактично без запасів вугілля?

Чому вугілля не купували на початку року, коли його ціна була близько 60$ за тонну?

Чому Уряд довів ситуацію до того, що нині ледь не єдина надія на порятунок – це імпорт електроенергії з Білорусі? 

Чому взагалі кожного разу все потрібно доводити до колапсу?! », – підкреслив Прокопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Прокопенко: “Цукор подорожчав за рік на 92%. Що далі?”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я