Неврожай картоплі на Чернігівщині: в чому причина та якої ціни на овоч чекати восени

Спека і дощі призвели до катастрофічного зниження якості картоплі. Не оминула проблема і Чернігівщину, де основною культурою, яку вирощує населення, є саме цей овоч. Тож цього року, впевнені експерти, на українському ринку кардинально зміняться ціни на картоплю.

Журналісти видання Чeline поспілкувалися з жителями сіл колишнього Козелецького району, які розповіли про урожай картоплі 2021.

«Цього року поганий врожай. Значно менше картоплі ніж торік. Наполовину»,- Клавдія Іванівна, жителька села Любечанинів.

«Цей рік погано. Тому що в нас дощу не було. А два дощі пройшли – це невигідно. Весна була холодна, затяжні сходи були. А як цвіла – дощу не було. Зав’язь маленька. Це не картопля цього року»,- Валентина Василівна, жителька села Кіпті.

«Це рік узагалі поганий… Відро накопали – штук п’ять великої і все»,- Лариса, жителька села Кіпті.

А причиною цього називають аномальну спеку та брак опадів. Усе це припало на час «зав’язування» молодої картоплі.

«З кожним роком дедалі гірше. Тому що клімат міняється. Спека така була весь час, коли картоплі треба було розвиватися»,- Анатолій Петрович, житель Козелецької громади.

Врожай, як кажуть, більш-менш, був лише в тих, хто вирощував сортову картоплю, і то не всі її сорти вродили.

«Нормальна. Поки я копав Белла росу, Жуковську ранню, Коннект непогана, її багато, але вона дрібна»,- Володимир Григорович, житель села Шами.

За даними експертів, найскладніша ситуація в сфері вирощування картоплі склалася на Півдні України. Наприклад, в Херсонській області фермери фіксують ще й масштабне гниття картоплі на полях.

Виробники будуть змушені максимально знизити ціни на свою продукцію, впевнені аналітики. Іншого способу продати неякісну картоплю, які абсолютно не підходить для зберігання, просто немає.

Станом на кінець липня картопля надходила у продаж в середньому по 4-7 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж до злив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кіптях зіштовхнувся пасажирський автобус та автівка МНСників [ФОТО/ВІДЕО].

Люди в селах зазначають, що поступово наш північний регіон за кліматом починає нагадувати південь України, і хороший врожай теж дають багато південних культур.

«Яблук багато, груш багато, помідорів. От бачимо, що в нас клімат південний. Помідори, кавуни вирощувати можна. Змінюється клімат»,- Анатолій Петрович, житель Козелецької громади.

«Капусти багато, помідорів було багато, огірків було багато»,- Клавдія Іванівна, жителька села Любечанинів.

Спека вдарила не тільки на врожаї по городах. Постраждали і дари лісів. Проте, як зазначають грибники, сезон ще не втрачено.

«Гриби, звісно, будуть більш-менш. Дощ пройшов – і знову почалися. Білий почався. А так… засуха була … – Які гриби зараз? Переважно білий і лисички»,- Лариса, жителька села Кіпті.

Наразі літрова банка лисичок у разі продажу «на місці» коштує приблизно сто гривень. Ціна мало змінилась, порівняно з минулим роком, чого не скажеш про картоплю. Цього року очікується зростання її вартості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні знову дозволили відключати комунальні послуги за борги.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я