Неймовірної краси острови Чернігівщини, які варто відвідати [ФОТО]

На Чернігівщині є як мінімум три острова, куди можна поїхати покупатися, порибалити та просто відпочити. Це острови Праведний, Малож, Любичів.

Про це повідомляють на сайті Чернігівщина туристична.

Праведний – річковий острів на річці Дніпро, на ділянці, де він слугує державним кордоном України з Білоруссю. Навпроти острова лежить село Неданчичі. Довжина – 3 км, ширина – 2 км.

Острів вкритий мальовничими лісами. На заході є невелике озеро.
Координати: 51.5161236, 30.5753904

Любичів – найбільший в Україні (площа понад 4500 га) річковий острів, розташований на межі Броварського та Вишгородського районів Київської і колишнього Козелецького району (нині Чернігівський район) Чернігівської областей. Омивається водами Десни та її протоки Любича.

З давніх давен Любичів незаселений. Через піщані ґрунти і значну кількість невеликих водойм та заболоченість територія острова є малопридатною для землеробства. Раніше тут випасали худобу, заготовляли сіно, полювали та рибалили, будували млини.

Природа острова – унікальна. 220 видів вищих судинних рослин, 63 – птахів, 8 – ссавців, 5 – земноводних, 2 – плазунів. Деякі з них внесені до Червоної книги України, Міжнародного Червоного списку, перебувають під охороною Бернської та Боннської конвенцій.
Любичів розташований у межах Деснянського пролітного шляху птахів під час сезонних міграцій.
Координати: 50.849558,30.8158943

Малож – річковий острів на Дніпрі, на ділянці, де він слугує державним кордоном з Білоруссю. Знаходиться на території Чернігівської області. Навпроти острова розташоване село Миси.

Острів невеличкий: довжина – 2 км, ширина – 1 км. Він вкритий лісами. Поряд є невелике озеро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сакральна перлина Чернігівщини про яку не пишуть в путівниках [ФОТО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я