Ізраїльтянка подала до суду на найстарішу матір України та хоче відібрати дитину: деталі скандалу

В епіцентрі скандальної ситуації опинилася жінка, яка добре відома не лише мешканцям Чернігова, а й багатьом українцям. Валентина Підвербна завдяки штучному заплідненню народила доньку за місяць до 66-річчя та стала найстарішою мамою країни. І ось через десять років її материнство оскаржено в суді: мешканка Ізраїлю стверджує, що Валентина виховує “чужу дочку”.

Валентина Підвербна багато років живе у Чернігові. З особистим життям не склалося: два шлюби зруйнувалися, дві вагітності закінчилися плачевно. У 30 років жінка вирішила більше заміж не виходити.

Найбільшим страхом Валентини було залишитися на самоті, а коли її мати померла, жінка вирішила будь-що народити дитину. Усиновляти категорично не хотіла – вважала, що вона так і залишиться чужою.

Ні похилий вік, ні труднощі не лякали жінку, і вона почала накопичувати кошти на ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Вже будучи на пенсії, підробляла на ринку, могла сидіти на одній картоплі – аби зібрати гроші на недешеву процедуру.

Для того, щоб завагітніти, знадобилося три спроби, а в 2011 році Валентина нарешті стала мамою і здобула довгоочікуване щастя.

Інформація про те, що 65-річна жінка народила дитину, стала сенсацією – Валентину Підвербну визнали найстарішою матір’ю України. Лише кілька місяців не вистачило до світового рекорду.

Малеча в ізоляції

Галас після пологів і натовп журналістів біля під’їзду так дістали жінку, що вже через місяць вона почала вести з донькою ізольоване життя.

“Валентина і раніше була нелюдимою, практично ні з ким не спілкувалася, але тепер це набуло гіпертрофованої форми”, – розповіли сусіди.

Підвербна перестала пускати у квартиру навіть працівників соціальної служби, які приходили перевірити, в яких умовах росте малеча. Була спроба вирішити питання через суд, але зрештою служба здалася і позов відкликала. Проте ситуація не покращилась.

Анна-Марія, яку Валентина називала вдома просто Марійкою, була “замкнута” суто на мамі: жінка зробила все, щоб обмежити контакти дитини із зовнішнім світом.

У голову дівчинки вкладалося, що ігри з іншими дітьми призведуть до того, що вона почне пити та курити. Причому в тому, що таке втлумачує саме мама, мала сама зізналася під час ток-шоу.

Невдалим виявився і “похід” до дитсадка. Як розповіли в адміністрації дитячого закладу, у 2015 році Анну-Марію зареєстрували, а першого ж дня її мама “втнула номер”: сказала, що весь час перебуватиме з донькою в дитячому садку. Також вона вимагала, щоб вихователі говорили дитині “не косити, а дивитися прямо” – хоча словами проблему з очима, звичайно ж, було не вирішити.

У результаті мати просто перестала приводити дівчинку, вигадувала якісь небилиці, ніби ми хотіли позбутися дитини. Ба більше, розповідала це й доньці. Уявляєте, як налаштована дитина?!” – повідомили в садку.

Були проблеми з медичним обслуговуванням дитини. У поліклініці Валентина Підвербна взагалі написала відмову, щоб ніхто “навіть не намагався”. Не хотіла, щоб Анні-Марії лікарі подивилися в очі; заявляла, що “дочка просто балується”.

Сусіди стверджують, що з кожним роком ситуація погіршувалась: “Жінка, як ви розумієте, не молодшає, їй уже далеко за 70, а дивацтва прогресують. Страшно подумати, що буде з дівчинкою – а вона чудова”.

Кілька разів сусіди помічали, що жінка жебракувала. Але на всі пропозиції про допомогу отримували від Валентини категоричну відмову.

“Валентина, незважаючи на те, що може і крикнути на дівчинку (та гіперактивна) і навіть використовувати ненормативну лексику, до безтями любить її. У ній сенс її життя. Але що буде далі?” – кажуть сусіди.

Сама ж Підвербна протягом десяти років після народження доньки стверджує одне: “Я її ніколи не віддам”. Від претензій соціальної служби Валентина відбилася, але у цій історії виник несподіваний поворот.

Ізраїльтянка оскаржила материнство

Таке, кажуть у Чернігові, могло бути сюжетом для серіалу, проте виявилося реаліями. Колишня харків’янка Оксана Спектор, яка зараз живе в Ізраїлі, оскаржила у Новозаводському районному суді Чернігова материнство Валентини Підвербної.

Виявилось, що обидві жінки були пацієнтками однієї київської клініки. Але Оксана Спектор переконана, що її яйцеклітини використали для запліднення Валентини Підвербної – причому без її згоди, незаконно. Тому вона вимагає зробити ДНК-експертизу, перевірити – чи є вона біологічною матір’ю Анни-Марії.

Як, перебуваючи в Ізраїлі, жінка могла дійти такого висновку? Виявилося, що Оксана у 2021 році подивилася сюжет про найстарішу матір України. А коли побачила дівчинку, то ахнула: дитина була схожа зовсім не на Валентину, а на Оксану. До того ж, нюанси зі здоров’ям виявилися одні й ті самі. І жінка забила на сполох, почала з’ясовувати що і як. Але з огляду на те, що Валентина Підвербна на контакт не хоче йти навіть зі знайомими людьми, у жінки не було іншого виходу, як подати до суду.

Оксана Спектор на сто відсотків переконана, що має рацію, тому просить суд визнати її матір’ю дитини, що народилася в Чернігові, і внести відповідні зміни до актового запису про її народження. 12 січня суд розпочав розгляд справи, наступне засідання відбудеться вже у лютому.

Спектор не буде йти на контакт зі ЗМІ, вона навіть змінила адвоката. Крім того, тепер суд буде засідати без преси, оскільки справа стосується маленької дитини. Є багато етичних моментів”, – повідомив співрозмовник OBOZREVATEL.

Чим закінчиться ця історія – важко уявити. Однак якщо виявиться, що біологічною матір’ю Анни-Марії є все ж таки Оксана Спектор, це зачепить долі кількох людей. Також буде питання до клініки, де проводилося ЕКЗ. Лікар, який проводив процедуру, вже заявив, що архіви за давністю знищено.

Джерело: OBOZREVATEL.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Дебилы. Как вы можете осматривать авто нардепа?!”: депутат -“слуга” обзивав поліцейських.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я