Історики віднайшли унікальні фото інтер’єру собору Св.Миколая Крупицького монастиря, що на Чернігівщині [ФОТО]

Таким був інтер’єр собору Св.Миколая на території Крупицького, тепер вже жіночого, монастиря у селі Вербівка Бахмацького району Чернігівської області.

Це був неймовірний п’ятиглавий храм в стилі українського бароко, збудований на кошти генерального судді Івана Домонтовича, якого потім похоронили в цьому ж храмі. В іконостасі цієї церкви розміщувалася головна святиня — ікона Св. Миколи Мірлікійського.

Чому був? Бо на жаль собор Св.Миколая розібрали у 30-х роках XX століття. Сьогодні, за словами місцевих, від нього залишилась тільки дзвіниця. За інформацією з історичних джерел відомо, що саме в цьому соборі розговлявся Гетьман Лівобережної України Іван Степанович Мазепа.

Що ж стосується самого монастиря, на території якого у 1680 році був зведений собор Св.Миколая, то після революції 1917 року та Великої світової війни монастир тривалий час знаходився в занепаді і сильно постраждав внаслідок воєнних дій.

Та починаючи з 1999 року тут діє жіночий монастир УПЦ МП. Відтоді у монастирі розпочалися реставраційно-будівельні роботи. Донині тут збереглися: тепла трапезна Спасо‑Преображенська церква (1803 р.), дзвіниця (1825 р.), келії (будинок настоятеля) (1834 р.).

Тож якщо маєте бажання, то можете завітати до Миколаївського Крупицького монастиря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині відкриють новий музей [ФОТО].

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я