Ігор Базалінський: «Пам’ятаючи про минуле – з надією на майбутнє!». Активісти ОПЗЖ у День Перемоги над нацизмом пройшли місцями бойової слави у Чернігові

Жертовний шлях до Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У день великого свята, 76-ї річниці Перемоги для нашої країни та всієї світової спільноти активісти Чернігівського обласного осередку Опозиційної платформи – За Життя вже традиційно провели автопробіг місцями бойової слави. Серед учасників заходу: керівництво обласного партійного осередку, депутати обласної та районної ради, однопартійці та всі небайдужі. Ігор Базалінський, Віталій Голець, Василь Куліда, Ольга Бібік, Борис Петренко, Андрій Бабич та потужний актив політсили… 

Для більшості українців дев’яте травня – це священний день Великої Перемоги. Зламані долі мільйонів невинних людей, закатованих, ненароджених…Беззаперечно це була перемога не лише над нацизмом, а й добра над злом.  Згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, вклонитися, із вдячністю покласти квіти героям, які боролися за мир і життя прийшли однопартійці ОПЗЖ. Учасники автопробігу дорогою зупинялися, щоб вшанувати пам’ять воїнів, які загинули за незалежність рідної землі. Не оминули увагою місця бойової слави: Братську могилу у сквері імені Попудренка, Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму» в урочищі Подусівка, Братську могилу мирних жителів, закатованих нацистами в урочищі Ялівщина, Вічний вогонь на Меморіалі слави Могили невідомого солдата. 

Для голови обласного партосередку ОПЗЖ та керівника фракції політсили в обласній раді Ігоря Базалінського День Перемоги над нацизмом – це можливість вшанувати пам’ять наших предків, покоління яких віддало своє життя і здоров’я. «9 травня – це День нашої подяки за ту Перемогу, яка дала нам шанс на життя. Війна – це трагічна частина нашої історії. У цей день ми віддаємо честь і шану воїнам – справжнім героям. Пам’ятати про нищівну війну, яка завершилася 76 років потому, вшановувати  борців за мир, дякувати та підтримувати сучасних бійців, які продовжують боротися за незалежність нашої країни – це маленька частина того, що ми зможемо сьогодні зробити», – говорить Ігор Базалінський. 

В очах бринять сльози вдячності. Погляд десь далеко в минулому. Із шаною кладе квіти біля підніжжя кожного пам’ятника війни. Долучився до святкової ходи по місцях бойової слави ветеран війни, полковник Погодаєв В’ячеслав Іванович: «Я – син фронтовика Погодаєва Івана Івановича, який пройшов усю війну, починаючи із 1941 року (Калінінський фронт). Битва під Ржевом,  звільнення України, Польщі, захоплював Берлін, Бронденбург, вийшов на Ельбу і зустрічався разом із англійцями. У щоденнику батька записано: «8 травня на нашій позиції окремої  протитанкової дивізії йшло 500 гітлерівців. І ми їх  не пропустили. Бій був складним. А 9 травня дізналися про День Перемоги», – діляться спогадами про далекі часи В’ячеслав Іванович. 

«Для мене це світле свято було і завжди залишиться в моїй пам’яті, як і згадка про мого батька, який ціною власного життя виборював мир, боровся із страшною «хворобою»  – нацизмом. Це дійсно свято всього людства. Важко собі уявити, той факт, що із 7 мільйонів військовослужбовців із України загинуло 6 мільйонів. Німці знищували український народ. Ми повинні про це пам’ятати. Наші діди  і батьки зламали хребет нацизму і дали нам життя. 9 травня – День Перемоги над нацизмом зі сльозами на очах», – говорить ветеран війни В’ячеслав Погодаєв.

Разом із учасниками заходу – перший заступник обласного партосередку Віталій Голець: «Сьогодні ми низько вклоняємося тим, хто загинув під час війни, хто дарував нам свободу, боровся за незалежність. Вшановуємо живих ветеранів, дякуємо їм за свободу та життя!»

Третьокласник Тимофій Куліда прийшов разом із дідусем. Хлопець кладе квіти біля кожного меморіалу.  «В цей  день я хочу подякувати усим людям, які захищали нашу землю від ворогів. Щоб ми мали змогу жити у мирній країні, навчатися, посміхатися і просто жити,» – каже Тимофій.

«Гірка трагедія нашого народу об’єднала усі покоління заради Великої й такої омріяної Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Пам’ятаючи про героїв-визволителів, для нас найважливіші слова «Дякуємо за Перемогу! Дякуємо за життя!» – говорить депутат обласної ради Василь Куліда.

До того часу, допоки пам’ять про Перемогу над нацизмом буде у серцях молодого покоління, подвиг мужніх воїнів не буде стертий зі сторінок нашої історії! Миру усім нам!

Автор Людмила Науменко

*Імідж

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я