Гребенюка, який розганяв чернігівський Євромайдан, поновлено на посаді [ВІДЕО]

Полковника міліції Едуарда Гребенюка, який керував розгоном Чернігівського Євромайдану, поновили на посаді. Окружний адмінсуд Києва постановив поновити його на посаді та виплатити 680 тисяч гривень за вимушений прогул і видалити відомості про нього з реєстру люстрованих осіб.

Фото з відкритих джерел

На думку представників Феміди, полковник не сприяв узурпації влади Януковичем і не порушував права і свободи громадян. Таке рішення датовано 11 серпням цього року, пише ресурс Чернігів City.

За 4 роки після подій у сквері Попудренка Апеляційний суд Чернігівської області визнав екс-заступника начальника чернігівської та одеської поліції Едуарда Гребенюка винним у зловживанні владою і незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів.

Екс-міліціонера, люстрованого наприкінці 2014 року, засудили до 3 років позбавлення волі зі штрафом у сумі 8 500 грн, але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік.

Гребенюку інкримінували організацію знесення наметового містечка чернігівського Євромайдану 25 листопада 2013 року – саме Гребенюк віддав наказ на демонтаж. Знесення проходило у достатньо грубій формі, один з мітингувальників облив себе бензином та намагався підпалити себе.

Рішення про знесення прийняв Чернігівський окружний адміністративний суд, за поданням міської влади. Міська влада мотивувала позов, тим, що на її адресу надійшло звернення від Чернігівського міського відділу УМВС, в якому зазначено, що міліція не може забезпечити безпеку громадян та безпеку громадського порядку в місці проведення заходу.

Під час знесення було задіяно близько 50 правоохоронців, а також люди в цивільному. Намет, сцену, звукову апаратуру кидали до вантажного автомобіля, який згодом зник у невідомому напрямку. 

Прецедент із вигнання активістів та знищення наметового містечка став першим того часу в Україні.

Ось уривок зі спогадів тих подій одного з учасників:

Міліція нас заблокувала. Тих, хто підходив зовні, депутатів обласної і міської рад, їхніх помічників, до нас не допускали.

Дуже швидко все, що знаходилося на Майдані, було знесено, по-варварськи закинуте на вантажівку. Ситуація була настільки напруженою і драматичною, що один з учасників – Станіслав Тавлуй (він був заступником голови молодіжної організації «Апельсин», це була їхня апаратура) вхопив каністру з бензином і облив себе. У нього не було сірників, але беркутівці його скрутили, повалили на землю, відтягнули і кудись потягли. Як потім з’ясувалося, йому було інкриміновано хуліганство….

Відео розгону

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У річницю розгону чернігівського ЄвроМайдану проходив суд на одним з винуватців.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я