Чи вистачить грошей на субсидії: в Мінсоцполітики розповіли про майбутнє підвищення тарифів

Міністерство соціальної політики України не має поточної заборгованості з виплати субсидії. А у випадку підвищення тарифів на послуги ЖКГ звертатиметься до уряду та парламенту за додатковим фінансуванням.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час брифінгу у вівторок, 18 травня.

Нагадаємо, вже з 1 липня ціни на електроенергію для населення в Україні можуть вирости з поточних 1,68 грн за кіловат до 2,10–2,42 грн. Також у випадку скасування ПСО на газ для виробників тепла можуть подорожчати послуги з постачання тепла та гарячої води.

«На сьогодні заборгованості з виплати житлових субсидій в країні немає. Вони фінансуються вчасно і забезпечується їхня виплата у встановлені терміни. На сьогодні того ресурсу, який є, достатньо до початку опалювального періоду. З урахуванням цін і тарифів, які формуються і сформуються найближчим часом, ми проаналізуємо додаткову потребу або не потребу в цих коштах і будемо виходити з відповідною ініціативою до уряду і парламенту», – сказав Музиченко.

З 1 жовтня, коли почнеться новий опалювальний сезон, розмір субсидії перерахується автоматично.

«Це стандартна процедура. Оновиться інформація про доходи людей уже не за попередні 2 квартали, а максимально наблизиться до дати проведення перерахунку. Врахується розмір цін і тарифів, які будуть на той момент. І відповідно до зобов’язань людини з оплати комунальних послуг (відповідно до платіжки) буде розраховано розмір субсидії, який людина отримує готівкою», – додав Музиченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ви можете не отримати субсидію: нові жорсткі правила від Уряду.

Оформити субсидію в Україні можна кількома різними способами:

  • у територіальних громадах, у тому числі – старостинських округах.

Можна звернутися до старости, до виконкому територіальної громади, до структурного підрозділу соцзахисту територіальної громади, до центру надання адмінпослуг (ЦНАП) громади.

  • у органі соцзахисту населення райдержадміністрації або виконкому міської ради – до 1 вересня.
  • поштою – заповнити документи письмово і відправити конверт у орган соцзахисту населення.
  • в електронному вигляді через веб-портал оформлення житлових субсидій – його у оновленому вигляді буде відкрито незабаром.

Також субсидія виплачується у період між опалювальними сезонами з травня по кінець вересня.

«Якби основною ідеєю була економія ресурсу, то не було б встановлено цього перехідного періоду. … Це говорить про те, що не потрібно піддаватися паніці і уже зараз ставати у черги біля органів соцзахисту. Є 5 місяців, щоб спокійно переоформити субсидії. Субсидія на підставі такого звернення призначається з 1 травня до 30 квітня 2022 року (по кінець наступного опалювального періоду). Додаткових документів на оформлення субсидії на опалювальний період таким громадянам подавати не потрібно», – пояснив Музиченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігор Уманський: Тарифний капкан для уряду Шмигаля.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я