Чернігівський автозавод, який нещодавно відвідав Шмигаль, може зупинити своє виробництво?

Сьогодні, 3 червня, в прес-центрі УНІАН відбулась прес-конференція корпорації «Еталон» на тему закупівлі шкільних автобусів, а точніше відсутності достатньої кількості державного замовлення на цей транспортний засіб. У ній взяв участь генеральний директор «Чернігівського автозаводу» Андрій Савченко.

Фото: з відкритих джерел.

Учасники прес-конференції наголосили, що ситуація, яка наразі склалася з державними закупівлями шкільних автобусів, вимагає негайного втручання уряду. Через необгрунтовані вимоги замовників, які готуються під конкретного виробника інші учасники ринку, зокрема Чернігівський автозавод, опиняються в нерівних умовах, що ставить підприємство на межу виживання.

Крім того, представники компанії «Еталон» озвучили пропозицію про необхідність (на законодавчому рівні) уніфікувати систему розробки тендерної документації таким чином, щоб учасник готував мінімальну кількість необхідних документів. А технічні вимоги до предмету закупівлі були засновані на нормативних документах (ДСТУ, накази і регламенти Міністерств і т. Д.), а не обмежували учасників незрозумілими вигаданими вимогами.

Фото: з відкритих джерел.

«Антимонопольний комітет України провів дослідження ринку шкільних автобусів, за результатами якого було схвалено відповідний звіт і Міністерству освіти і науки були надані обов’язкові для розгляду рекомендації. Комітет дійшов висновку, що єдиними нормативним документом, який регулює параметри автобусів, призначених для перевезення школярів, є ДСТУ-7013: 2009», – зазначив генеральний директор «Чернігівського автозаводу».

Фото: з відкритих джерел.

Олег Тимошенко – представник трудового колективу Чернігівського автозаводу – зачитав відкритий лист, адресований Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю.

«Шановний пане, прем’єр-міністр, колектив «Чернігівського автозаводу » був дуже натхненний вашим візитом і тим, що ви не просто поверхнево ознайомилися з нашим заводом, а вам дійсно важливо було дізнатися про проблеми підприємства відносно реалізації шкільних автобусів «Еталон». Ми повірили тому, що наша продукція буде дійсно допущена до державних закупівель нарівні з продукцією інших виробників.

Однак поки ситуація не змінилася, вона стає критичною, що може призвести до зупинки підприємства. Ми всі розуміємо, що не зможемо виробляти автобуси, якщо не буде їх реалізації. А наша зарплата напряму залежить від кількості вироблених одиниць. Якщо у заводу не буде коштів на планову закупівлю комплектуючих, то відразу зупиниться конвеєр. Зупинка конвеєра – це перший крок до втрати робочого місця. Ми вже мали такий сумний досвід в 2008 році. І крім того, відновити виробництво з нуля буде неможливо. Ми просто поповнимо ряди трудових мігрантів різних країн. Наш завод самостійно, без державних дотацій впорався з економічними кризами і ковідними карантинами.

І ми не просимо у держави створити для нас якісь особливі, тепличні умови або надати пільги. Ми вимагаємо справедливого ставлення, тому що впевнені, що наша продукція конкурентна і дешевша».

Нагадаємо, 12 травня до Чернігівської області завітав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. В ході свого візиту він побував у двох цехах з виготовлення транспорту підприємства «Чернігівський автозавод», Чернігівську обласну лікарню та медичний центр сучасної онкології. Тоді пан Шмигаль підтвердив, що на сьогодні є проблема, що в багатьох містах України закуповується техніка та транспорт неукраїнського виробництва та сказав, що цю проблему потрібно вирішувати. 

Довідково: Корпорація «Еталон» одна з найбільших корпорацій серед українських виробників автомобільної техніки. Вона об’єднує 21 підприємство, серед яких Бориспільський і Чернігівський автозаводи, завод «Український кардан», Чернігівський ковальський завод. Основні напрями їхньої діяльності – виробництво автотранспортних засобів, машинобудування, складська логістика, обладнання для очищення й сатурації води. Корпорацію створено з тим, щоб представляти на ринку інтереси своїх учасників і координувати їхні дії. 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я