Чернігівця притягнули до відповідальності за заклик фізично знищити Президента України та захопити державну владу

Сорокадворічний мешканець Чернігова отримав покарання за заклик про фізичне знищення Президента України та повалення конституційного ладу в країні.

Відомо, що чоловік розмістив дві публікації через інтернет мережу “Однокласники”, в яких, зокрема, закликав фізично знищити президента Володимира Зеленського та народних депутатів від Слуги народу та повернути владу народу України. Пости були опубліковані 10 жовтня та 9 листопада 2019 року, які чоловік “умисно розповсюдив” в соціальній мережі. 

Далі текст публікацій в оригіналі:

 «ПреЗЕдент хочет сделать из Украины колонию для своих Западных Хозяев ! Все что сейчас происходит в стране, все к чему мы движемся — направлено на уничтожение украинского народа и государственности! Но Мы — не рабы! Пора остановить ЗЕленого коротышку и не допустить гибели государства Украина! Украинцы, долой ЗЕ- режим! Вернем силой власть народу и демократию в страну! Настало время преЗЕдента-клоуна и его шайку повесить на Майдане!».

 «Слуги Народа — это сборище жуликов и проходимцев! Здесь и новые „профессионалы“ и старые „решалы“, которые хотят „допилить“ Украйну! Так почему же все молчат? Вы все еще в эйфории от своего „выбора“? Ждете доллар по 250 гривен или когда западные буржуи скупят всю землю? Пора избавиться от этой власти пока она не уничтожила НАС! Покажем силу и гнев народа сволочам! Всех депутатов — кастрировать и четвертовать публично!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З метою “виховання”: в Куликівському районі 5-річна дитина потрапила до лікарні після побоїв.

Те, що в публікаціях чоловіка дійсно міститься заклик до повалення чинної української влади було доведено шляхом проведення судово-лінгвістичної експертизи Чернігівським відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 25.05.2020 № 2595/2596/20−24.

На чоловіка було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.109 КК України (Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій). Обвинувальний акт надійшов до Деснянського районного суду м.Чернігова.

Як ПіКу повідомили в Деснянському районному суді м.Чернігова вирок було оголошено 5 березня. 

За словами прес-секретаря Деснянського районного суду м.Чернігова Оксани Тимошенко, за даною статтею чоловіка могли позбавити волі на строк до трьох років та на прохання прокурора суд прийняв до уваги всі пом’якшуючі обставини, а саме визнання чоловіком факту скоєного, відсутність судимості та допомогу в слідстві і виніс рішення про покарання у вигляді штрафу на суму в 14 450 тисяч гривень.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я