Чернігів увійшов до списку найбільш сприятливих міст для бізнесу

2 вересня відбулася презентація Індексу конкурентоспроможності міст України 2021. Індекс – це аналітичний інструмент для оцінки місцевого бізнес-клімату та ефективності економічного врядування.

За результатами дослідження, одинадцять міст – Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Маріуполь, Олександрія, Мелітополь та Чернігів – є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням у цьому році.

Для вимірювання ІКМ 2021, Програма USAID КЕУ, у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс, провела масштабне опитування у 45 найбільших містах України – 24 обласні центри та 21 місто з населенням від 73 тис. осіб. Під час дослідження ІКМ 2021 року  опитано 7 тис. 454 суб’єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

Довідково: Різниця у значеннях ІКМ для 1-го та 45-го місця зберігається великою – 67,65 до 36,84, також 27 з 45 міст увійшли до ТОП-6 найкращих міст як мінімум в одному з компонентів, що свідчить про суттєву різницю у діловому кліматі, політиці місцевих рад, та як результат, – конкурентоспроможності кожного міста.  

Індекс конкурентоспроможності міст України сприятиме збільшенню обізнаності та формуванні довіри до якості ділового середовища на муніципальному та національному рівнях. Цей інструмент допоможе визначити, які заходи необхідні для покращення бізнес-середовища. Ми сподіваємося, що відкрите обговорення процесу збору даних та результатів ІКМ поглибить взаємовідносини між органами муніципальної влади, представниками бізнесу та іншими зацікавленими сторонами”,- зазначила Кім Кім ЙI, заступниця Директора Офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Борзнянській громаді збудують свинокоплекс вартістю 2,6 мільйони євро.

***

ІКМ – аналітичний інструмент для оцінки місцевого бізнес-клімату та ефективності економічного врядування. Його мета – стимулювати лідерство місцевої влади в економічному розвитку, виявляти регуляторні бар’єри, корупцію та непрозорість, подолання яких підвищить успішність бізнесу. Для інвесторів ІКМ може стати основою для прийняття рішень щодо доцільності інвестицій у містах, які беруть участь в ІКМ. А міській владі ІКМ дозволить ідентифікувати кращі практики та відмінності у бізнес-кліматі міст, виявити «слабкі місця» та можливості для покращення. Індекс може стати інструментом діалогу між містами та Урядом України, сприятиме покращенню бізнес-клімату та поширенню кращих регуляторних практик на місцевому та національному рівнях.

ІКМ складається з 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст:

1. Започаткування бізнесу

2. Доступ до публічного майна

3. Прозорість та відкритість даних

4. Вартість дотримання законодавства

5. Податки та збори

6. Неформальні платежі та корупція

7. Безпека ведення бізнесу

8. Лідерство міської влади

9. Ресурси для розвитку

10.   Підтримка інновацій

Довідково:

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я