Адвокат затриманого на хабарі судді Чернігівського окружного адмінсуду заявив про провокацію

У справі судді Чернігівського окружного адмінсуду Дмитра Лобана, якого підозрюють у хабарництві, фігурує виробничий кооператив «Лутава» зі Старої Басані Бобровицького району.

ФОТО: скрін з відео youtube Вищий антикорупційний суд

Про це стало відомо під час засідання Вищого антикорупційного суду 15 листопада, передає Суспільне.

Підприємство просило скасувати рішення державного реєстратора, який достроково розірвав договір оренди землі.

Лобану закидають, що він за винагороду допоміг позивачу у справі, яку сам розглядав, виграти процес.

  • «Він (Лобан, – ред..), як суддя, мав би бути безстороннім і не створювати документів за учасників процесу. А така заява була підготовлена і створена», – каже детектив Антикорупційного бюро.

Також під час засідання зачитали переписку підозрюваного судді і заявниці.

  • «Мінімальний текст у повідомленнях, зустріч і час, без конкретики. Після повідомлень постійно надходила вказівка від Лобана про видалення. Це свідчить, що Лобан вчиняв заходів для знищення слідів», – детектив НАБУ.

Адвокат судді Дмитра Лобана Олександр Тананакін сказав, що у захисту є підстави вважати, що була провокація з боку заявниці:

  • «Під час досудового розслідування перевіримо версію провокації, треба розібратися».

Сторона обвинувачення просила для Дмитра Лобана запобіжний захід у вигляді застави майже у мільйон гривень. Адвокат назвав таку суму зависокою.

  • «З якою метою обрати запобіжний захід? Щоб рідні збирали гроші і перетворити обрання запобіжного заходу на конфіскацію? Щоб рідні викупали його із СІЗО?», – каже Олександр Тананакін.

Суддя ухвалив встановити розмір застави у розмірі 762 тисяч гривень. Дмитро Лобан має надати інформацію про сплату цих грошей протягом 5 діб.

Нагадаємо, 9 листопада за підозрою в отриманні 20-ти тисяч доларів хабара детективи НАБУ затримали суддю Чернігівського окружного адміністративного суду. Як йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, гроші суддя одержав за винесення рішення в адміністративній справі на користь позивача.

Хабар він одержав двома траншами: 7 тисяч доларів авансом, до винесення потрібного рішення, і 13 тисяч доларів – за фактом виконаної домовленості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддю Чернігівського окружного адмінсуду, якого затримали на хабарі, відпускають під заставу.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я