8 швидких способів, які допоможуть очистити розум та перезавантажитися

Коли людина перевантажена роботою, знаходиться у стресовому стані, то мозок відмовляється ефективно працювати. Знижується концентрація, зосередженість, при цьому підвищується втома та дратівливість. Для того, щоб якісно виконувати завдання, інколи потрібно очищати свій розум від набридливих і тривожних думок.

У Healthline розповіли кілька легких щоденних способів, які допоможуть з цим впоратися.

Заведіть щоденник

Коли розум переповнений стресовими думками, не завжди легко розібратися в них і визначити, що викликає найбільше занепокоєння. Нотування власних думок дозволяє їх краще проаналізувати. Дослідження підтверджують, що ведення щоденника допомагає зменшити нав’язливі думки та зменшити розумовий “безлад”. Можливість перечитувати свої думки після того, як ви їх записали, може допомогти виділити закономірності або проблеми. Після сеансу написання ви можете зрозуміти, що не зовсім усвідомлювали деякі тривоги. 

Більш того, опис почуттів вважається символічним актом. Коли ви переносите свої думки на папір, то в певному сенсі викидаєте їх з голови.

Слухайте музику

Багатьом людям подобається слухати музику, але це дещо більше, ніж просто приємне слухове сприйняття.

Прослуховування музики може:

  • допомогти зняти стрес і поліпшити настрій;
  • поліпшити концентрацію і пам’ять;
  • мотивувати до навчання;
  • сприяти активності мозку.

Можна підібрати кілька улюблених пісень, які допоможуть перемкнути увагу та освіжитися між завданнями. Або створити список відтворення із заспокійливою музикою, щоб вмикати його, коли тривожні думки не дають спокою. 

Дотримуйтеся режиму сну

Хороший сон допомагає уникнути розумової втоми та емоційного розладу. Недостатній або поганий сон може негативно впливати на пам’ять або контроль емоцій. Почуття надмірної втоми також може призвести до розумового виснаження, через це буде важче абстрагуватися від безладних думок і зосередитися на тому, що потрібно зробити. Щоб налаштувати свій мозок на оптимальну денну працездатність, намагайтеся спати від 7 до 9 годин щоночі.

Про корисні звички, які допоможуть поліпшити сон, читайте за посиланням.

Виходьте на прогулянку 

Зміна атмосфери – прекрасна можливість очистити голову і перезавантажитись, коли вам докучають нав’язливі думки. Дослідження показують, що розвиток творчих здібностей – лише одна з переваг гарної прогулянки. Щоб поліпшити загальний стан мозку і знизити стрес, можна додати до розпорядку ще швидку прогулянку або якісь фізичні навантаження. Корисним буде виконання фізичних вправ протягом 20-30 хвилин. 

Тренуйте уважність

Тренувати уважність потрібно для того, щоб вміти зосереджуватися на одній справі та тому, що відбувається довкола. Щоб під час робочого зібрання, наприклад, не думати про те, що потрібно купити на вечерю. Навчившись усвідомлено направляти свою увагу на одне завдання, ви зможете відпустити другорядні думки. Це допомагає звільнити розум і виконувати все у менш поспішному темпі.

Допомогти підвищити пильність і зняти стрес може медитація, вона навчає розпізнавати думки, які відвертають увагу, та відпускати їх. 

Тримайте свій простір в чистоті

Інтенсивне прибирання – це ідеальний спосіб втекти від неприємного завдання. Однак простір навколо має великий вплив на розумову діяльність. Якщо розум здається таким же захаращеним, як і стіл, то можуть виникнути проблеми з концентрацією або засвоєнням інформації. Приведення порядку на робочому місці може допомогти освіжитися, але це також може зайняти багато часу, що не дуже добре, якщо у вас стислі терміни. Замість цього спробуйте регулярно підтримувати порядок на робочому місці, щоб поліпшити робочий процес.

Спробуйте розфокусувати увагу

Іноді кращий спосіб розв’язати проблему – перестати намагатися. Вашому мозку просто потрібен час на перепочинок.  Розфокусування може сприяти розвитку творчих здібностей, покращити розумові процеси, поліпшити пам’ять. Щоб розфокусувати увагу, можна подрімати, погуляти, або про щось помріяти. 

Говоріть про свої проблеми

Висловлювання почуттів вголос допомагає знизити напругу, яку вони викликають. Обговорення проблем може допомогти вам викласти думки більш логічно, оскільки ви повинні пояснити іншим, що вас турбує. Це часто дозволяє по-новому глянути на ситуацію і прийти до потенційних рішень, про які, можливо, не думали раніше. Розмова з сім’єю і друзями може допомогти подолати розчарування та очистити розум. 

Однак, якщо вам здається, що ви не можете самостійно вибратися з такого стану, краще звернутися за допомогою до фахівця. 

Джерело: УП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп для всіх знаків Зодіаку.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я