104-й день народження відсвяткувала найстарша жителька Талалаївської громади [ФОТО]

Сьогодні, 19 квітня, виповнилося 104 роки найстаршій жительці Талалаївської громади Любові Хомівні Гурбі. Довгожителька проживає у селі Макаренкове.

Про це повідомляє Талалаївська селищна територіальна громада на своїй сторінці у Facebook.

Жінка народилася під кінець Першої світової війни, вчилась ходити під гул гармат національно-визвольної революції, пережила Другу світову, але найстрашніше, що відклалося в її пам’яті, – це Голодомор.

У 16 залишилася круглою сиротою, померла її мачуха. У її долі залишили печальний відбиток війни і голод, а жіноче щастя було таким, поряд з яким телевізійні серіали «відпочивають». Єдиного сина Миколу народила на початку війни в 1941-му. Заміж за його батька так і не вийшла, розійшлися їхні дороги. Одна-єдина його виростила, виховала і «вирядила в люди», тобто з колгоспу. Бо їй дуже хотілося синові кращої долі. Він виправдав її сподівання, пройшовши шлях від армії, профучилища та шахти на Донбасі до адвоката з іменем.

Фото Олександри Гострої

Важко робила в колгоспі, і вдома не було кому їй плече підставити. Пізніше стала працювати у початковій школі прибиральницею, там і жила в маленькій кімнатці. Любові Хомівні ішов вже 51-й рік, коли посватався до неї сільський удівець Іван Дмитрюк. Дружина в нього недавно від хвороби померла. Син і донька його були вже одружені і в один голос радили батькові у пару Хомівну. Так і стали жити разом із Іваном Федоровичем. Довго жили не розписані, а коли Івана Федоровича взяла недуга, попросив у Любові Хомівни руки та серця. Так, у свої 80 років Любов Гурба вперше по-справжньому вийшла заміж.

Життя промайнуло у очах цієї жінки, мов швидкісна електричка. Вона рано втратила матір, рано стала дорослою, пережила нелегке життя, а п’ять років тому помер її єдиний син Микола, який жив у Броварах. Тільки тепер вона перестала дотепно жартувати, радіти… Ця героїчна жінка – уособлення нашого багатостраждального народу, живий свідок історії, носій життєвої мудрості.

«Оце під двір двічі в тиждень приїжджає хлібовозка, – говорить Любов Хомівна. – Як гляну, які там буханки, калачі всякі лежать. А я як згадаю оладок із листя, як згадаю, як мої рідні конали голодною смертю… Серце розривається від жалю. А тепер знову війна іде, знову люди пропадають. Якби в людських душах було менше злості та ненависті, так і жили б довше. Бо одні злобу сіють, другі од того горюють…».

За матеріалом Віталія Назаренка.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я