Як вакцинованим проти COVID-19 одержати документ про це для перетину кордону?

Той, хто отримав дві дози вакцини проти COVID-19, може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію – документ, в якому міститься інформація про зроблене щеплення і який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Де і як його можна отримати такий документ, в тому числі і для виїзду за кордон?

Фото з пункту масової вакцинації в м.Чернігів. Джерело: Черниговский городской портал.

Відповідь на це запитання публічно дав на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді керівник міської лікарні №2 Владислав Кухар:

На сьогоднішній день ще немає міжнародного сертифікату. Нам обіцяють, що він буде видаватися з 1 липня. Поки що ми надаємо тільки нашу українську довідку, яка рахується достатньою для перетину державного кордону. Тобто якщо людина отримала 2 щеплення, то буквально наступного дня вона в свого сімейного лікаря за бажанням може отримати таку довідку при наявності закордонного паспорту. Останній потрібен тільки для того, щоби без помилок заповнити всі графи, які йдуть англійською. Тобто ніяких проблем сьогодні в цих питаннях бути не повинно. Декілька довідок таких ми вже видавали”, – повідомив він.

Цими вихідними в Чернігові відкритий пункт для масової вакцинації вихідного дня в приміщенні колишньої Деснянської районної в м. Чернігові ради. За перші 2 дні роботи в ньому вакцинувався 531 чернігівець. Це – додатково до тих пунктів вакцинації та мобільних бригад, які працюють при поліклініках. Загалом по місту зараз першу дозу вакцини отримало 14004 людей і другу дозу – 2345. Наступних вихідних, 26 і 27 червня, пункт масової вакцинації знову працюватиме.

На сьогодні Чернігів і Чернігівська область, як і вся Україна, залишаються в «зеленій» зоні епідемічної безпеки по COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За два дні роботи пункту масової вакцинації щеплення зробили всього пів тисячі чернігівців.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я