Хто заразив нас коронавірусом? ВООЗ опублікувала звіт після поїздки у Китай

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала звіт за підсумками поїздки експертів в Китай для дослідження походження коронавірусу. Група протягом декількох місяців досліджували версії походження коронавірусу.

Звіт був написаний спільно 17 міжнародними експертами, відібраними ВООЗ і схваленими Китаєм, і такою ж кількістю китайських вчених. Йдеться, що джерело інфекції все ще не виявлено, раніше заявлені гіпотези походження COVID-19 продовжують розглядатися. У звіті викладаються чотири сценарії того, як могла початися пандемія, і оцінюється їх ймовірність.

Найбільш ймовірною називають версію передачі СOVID-19 до людей від кажанів через невстановлену проміжну тварину. У документі йдеться, що кажани могли бути першими носіями коронавірусу, який згодом міг мутувати в організмі інших тварин. Проміжною ж твариною, яка передала вірус людині, можуть бути, зокрема, норки, панголіни, кролики, єнотовидні собаки, домашні коти, куниці і тхорячі борсуки.

Підкреслюється, що «точний шлях зараження людей від першого носія або потенційного проміжного носія SARS-CoV-2 – невідомий». Однак є «непрямі свідчення», що вказують на «низку потенційних шляхів» інфікування, серед яких – безпосереднє зараження людей від кажанів. Щоправда, таку версію дослідники вважають менш ймовірною.

Також дослідники вважають «вкрай ймовірною» версію про витік SARS-CoV-2 з китайської лабораторії у Вухані, хоча й не відкидають її.

Вірусологиня Анджела Расмуссен з Джорджтаунського університету, яка входила до команди ВООЗ, каже, що група вчених та експерти ВООЗ не мають повноважень, аби провести ретельну перевірку записів лабораторії, отримати доступ до файлів, лабораторних журналів, баз даних чи інвентарних списків морозильників Вуханьского інституту вірусології (WIV).

У ВООЗ також немає повноважень вимагати у влади Китаю надати безперешкодний доступ до цього інституту, Центру контролю та профілактики захворювань (China CDC)  або будь-якого іншого закладу», – додає експертка.

Китай рішуче спростував гіпотезу щодо витоку інфекції з лабораторії, водночас припустивши, що інфекція могла бути у замороженому м’ясі, яке привезли до країни. Дослідники називають таку версію передачі коронавірусу – «можливим».

Дослідники продовжать досліджувати походження коронавірусу, вірусологи припускають, що на це можуть знадобитися роки.

Нагадаємо, команда міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка досліджує походження пандемії COVID-19, уже кілька тижнів перебуває в Китаї, зокрема, у провінції Вухань, звідки, ймовірно, почався спалах COVID-19 у грудні 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Гмирін – новий “рішала” офісу президента в питаннях спирту, цигарок, конвертів та податкової.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я