Через “Дію” виплатять не лише 1000 грн: хто з українців отримає ще вісім тисяч

Про можливість оформити 1000 гривень за вакцинацію двома дозами вакцини через застосунок “Дія” знає більшість українців. Але в грудні можна буде отримати ще суму в 8000 гривень. Однак розраховувати на неї можуть тільки ФОПи, передає ТСН.

Щоб отримати 8000 гривень, які раніше були обіцяні державою на підтримку ФОП, українці повинні повторно подати документи до 15 грудня включно. Проте йдеться лише про тих підприємців, які вже раніше подавали заяву на грошові виплати, але не отримали їх через надання недостовірної інформації про свій банківський рахунок. Допомога розрахована не лише на ФОП, але й на найманих працівників в роздрібній торгівлі. Єдиний виняток: ті, хто займається продажем мотоциклів чи автомобілів.

Щоб оформити 8000 гривень грошової підтримки, потрібно завантажити застосунок “Дія” на свій смартфон, а тоді дотримуватися простої інструкції:

 1. авторизуватися за допомогою онлайн-банкінгу;
 2. обрати розділ “Послуги” — “Отримати допомогу” (при цьому “Дія” автоматично перевірить наявність даних в Реєстрі застрахованих осіб застрахованих осіб ПФ та податкової служби, адже вони повинні відповідали умовам отримання підтримки);
 3. вибрати сферу своєї діяльності;
 4. підтвердити поточне місце роботи;
 5. ввести номер гривневого рахунку в IBAN (отримати гроші можна лише на картку фізичної особи);
 6. очікувати відповіді.

Грошову допомогу для ФОП можна отримати також через портал “Дія” онлайн. Для цього вам необхідно:

1000 гривень за вакцинацію: як отримати і куди можна витратити

Старт проєкта був запланований на 13 грудня, і спочатку 1000 гривень зможуть отримати лише ті, в кого на смартфоні встановлено застосунок “Дія”. Щоб подати заяву, потрібно зробити всього кілька кліків. Водночас отримають грошову виплату лише ті, кому вже виповнилося 18 років і в кого в “Дія” є зелений сертифікат вакцинації (отримано дві дози).

Інструкція оформлення 1000 гривень в “Дія” досить проста:

 1. потрібно оформити спеціальну картку “єПідтримка” в одному з банків, які є Партнерами проєкту (оформлення безкоштовне);
 2. завантажити застосунок та авторизуватися;
 3. отримати зелений COVID-сертифікат в застосунку “Дія” (паперовий варіант або отриманий на порталі не підходить);
 4. обрати розділ “Послуги” — “єПідтримка”;
 5. вибрати картку, яку ви оформили;
 6. очікуйте зарахування коштів.

Варто зазначити, що кошти будуть доступні для використання лише 4 місяці після їх отримання. Якщо ви не зможете витратити допомогу за цей період, рахунок буде закритий.

На що можна буде витратити 1000 гривень за вакцинацію? Тут доступний лише певний перелік товарів. Наприклад, купити білети до кінотеатру чи на концерт, білети на літак чи інший вид транспорту для подорожей Україною, абонемент в спортивний зал чи придбати книжки.

Витратити кошти на щось інше, зняти їх готівкою чи переказати на іншу банківську картку неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 40,8 % жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я