В Україні вдвічі зменшили термін обов’язкової самоізоляції при захворюванні на COVID-19

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України скоротило з 10 до 5 днів термін обов’язкової самоізоляції при захворюванні на COVID-19.

Про це повідомила у понеділок, 7 лютого, пресслужба відомства на своїй сторінці у Facebook.

Через п’ять днів з дати появи симптомів або отримання позитивного тесту самоізоляцію можна завершувати. Основна умова – відсутність симптомів. У такому випадку робити ПЛР-тест для завершення самоізоляції не обов’язково“, – йдеться у повідомленні.

Самоізоляцію можна завершити раніше ніж через п’ять днів, зазначає МОЗ. Для цього потрібно отримати негативний результат ПЛР-тестування.

Раніше обов’язкова самоізоляція тривала 10 днів, нагадують у пресслужбі.

“Тобто з часу появи симптомів або отримання позитивного результату тестування мало пройти 10 днів та ще три дні, протягом яких не мало бути симптомів COVID-19”, – йдеться у повідомленні.

Однак пом’якшення карантинних заходів в Україні найближчим часом не очікують. Як повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю виданню “Фокус”, про це можна говорити лише після вакцинації 70 відсотків дорослого населення. В планах МОЗ вакцинувати таку кількість українців до кінця 2022 року.

Нині ж в Україні, за його словами, вакциновано 40 відсотків дорослого населення, з яких особи віком понад 60 років вакциновані на 30-40 відсотків, а у віковій групі понад 70 років показники ще менші – 20-25 відсотків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 1000 гривень за вакцинацію платитимуть і підліткам: на що можна витратити.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар!
Введіть своє ім'я